Інтернет передаватимуть світильники: Затверджено новий стандарт бездротового зв'язку, який у 100 разів швидше за Wi-Fi

Інтернет передаватимуть світильники: затверджено новий стандарт бездротового зв'язку, який у 100 разів швидше за Wi-Fi

Декілька компаній досить давно працюють з технологією Light Fidelity, або Li-Fi, але тепер американські інженери зробили важливий крок на шляху до її стандартизації, передають Патріоти України.

Як повідомило інтернет-видання Tom's Hardware, Інститут інженерів електротехніки та електроніки IEEE (некомерційна інженерна асоціація зі Сполучених Штатів Америки) затвердив систему бездротового зв'язку Li-Fi (Light Fidelity) з індексом 802.11bb. За словами розробників, вона буде швидшою і безпечнішою, ніж традиційні методи бездротового зв'язку, наприклад, Wi-Fi — технологія бездротової локальної мережі з пристроями на основі стандартів IEEE 802.11.

Відмінність Li-Fi від звичного всім Wi-Fi у тому, що ця бездротова комунікаційна технологія задіює електромагнітні хвилі діапазону видимого світла передачі даних замість хвиль радіодіапазону. Таким чином, носієм інформації виступає світло від звичайних світлодіодів, а приймачі можуть виявляти фотони (елементарні частинки, кванти електромагнітного випромінювання) та отримувати з них інформацію. Користувачі не помічатимуть мерехтіння світла, оскільки воно відбувається на частотах вище 60 герц, недоступних людському оку.

Головна перевага нової технології в порівнянні з Wi-Fi і локальними мережами 5G в тому, що видиме світло використовує набагато коротші хвилі, за рахунок чого швидкість зв'язку по Li-Fi у 100 разів більша, ніж у Wi-Fi, і може досягати 224 гігабайт за секунду.

Крім швидкості, Li-Fi, не використовуючи радіохвилі, буде корисним у місцях, де радіочастотний спектр перевантажений. Плюс Light Fidelity може надавати «потужний» сигнал за умов, коли інші бездротові технології не справляються, наприклад у тунелях.

Нарешті, цей стандарт набагато безпечніший: світло не проникає через непрозорі об'єкти, так що сигнал не можна буде відстежувати, глушити, перехоплювати через стіни або поза досяжністю джерела світла. Але звідси й недолік технології, адже вимога підключатися по лінії прямої видимості або за рахунок відображення обмежує потенційний діапазон мережі Li-Fi. Отже, не варто очікувати, що Wi-Fi та Ethernet зникнуть з нашого життя найближчим часом. Тим більше, що для Li-Fi будуть потрібні спеціальні приймачі.

Деякі компанії, такі як pureLiFi, Philips та Інститут Фраунгофера з телекомунікацій (Fraunhofer HHI) вже інтегрували Li-Fi у системи освітлення, щоб підключатися до інтернету можна було через стельові світильники в будинках та офісах.

Співробітники Fraunhofer HHI також виступили з ідеєю використовувати Li-Fi для покращення системи транспорту за рахунок передачі даних за допомогою автомобільних фар та вуличних ліхтарів, тим самим зв'язавши між собою різні транспортні засоби.

Дехто був обурений ноу-хау: У Швейцарії церква замість священника у сповідальні встановила цифровий аватар Ісуса

п’ятниця, 22 листопад 2024, 20:40

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він у реальному часі відповідає людям на їхні запитання. Про це повідомили у The Guardian, передають Патріоти України. Інсталяц...

Той, що позував із купою доларів: За чоловіка голови МСЕК Хмельниччини взялися правоохоронці

п’ятниця, 22 листопад 2024, 20:15

Починаючи з 4 жовтня 2024 року, поліція Хмельницької області розслідує ймовірне декларування недостовірної інформації з боку чоловіка голови МСЕК Хмельниччини Володимира Крупи, передають Патріоти України. Поки Володимиру Крупі правоохоронці не оголошув...