Інтернет передаватимуть світильники: Затверджено новий стандарт бездротового зв'язку, який у 100 разів швидше за Wi-Fi

Інтернет передаватимуть світильники: затверджено новий стандарт бездротового зв'язку, який у 100 разів швидше за Wi-Fi

Декілька компаній досить давно працюють з технологією Light Fidelity, або Li-Fi, але тепер американські інженери зробили важливий крок на шляху до її стандартизації, передають Патріоти України.

Як повідомило інтернет-видання Tom's Hardware, Інститут інженерів електротехніки та електроніки IEEE (некомерційна інженерна асоціація зі Сполучених Штатів Америки) затвердив систему бездротового зв'язку Li-Fi (Light Fidelity) з індексом 802.11bb. За словами розробників, вона буде швидшою і безпечнішою, ніж традиційні методи бездротового зв'язку, наприклад, Wi-Fi — технологія бездротової локальної мережі з пристроями на основі стандартів IEEE 802.11.

Відмінність Li-Fi від звичного всім Wi-Fi у тому, що ця бездротова комунікаційна технологія задіює електромагнітні хвилі діапазону видимого світла передачі даних замість хвиль радіодіапазону. Таким чином, носієм інформації виступає світло від звичайних світлодіодів, а приймачі можуть виявляти фотони (елементарні частинки, кванти електромагнітного випромінювання) та отримувати з них інформацію. Користувачі не помічатимуть мерехтіння світла, оскільки воно відбувається на частотах вище 60 герц, недоступних людському оку.

Головна перевага нової технології в порівнянні з Wi-Fi і локальними мережами 5G в тому, що видиме світло використовує набагато коротші хвилі, за рахунок чого швидкість зв'язку по Li-Fi у 100 разів більша, ніж у Wi-Fi, і може досягати 224 гігабайт за секунду.

Крім швидкості, Li-Fi, не використовуючи радіохвилі, буде корисним у місцях, де радіочастотний спектр перевантажений. Плюс Light Fidelity може надавати «потужний» сигнал за умов, коли інші бездротові технології не справляються, наприклад у тунелях.

Нарешті, цей стандарт набагато безпечніший: світло не проникає через непрозорі об'єкти, так що сигнал не можна буде відстежувати, глушити, перехоплювати через стіни або поза досяжністю джерела світла. Але звідси й недолік технології, адже вимога підключатися по лінії прямої видимості або за рахунок відображення обмежує потенційний діапазон мережі Li-Fi. Отже, не варто очікувати, що Wi-Fi та Ethernet зникнуть з нашого життя найближчим часом. Тим більше, що для Li-Fi будуть потрібні спеціальні приймачі.

Деякі компанії, такі як pureLiFi, Philips та Інститут Фраунгофера з телекомунікацій (Fraunhofer HHI) вже інтегрували Li-Fi у системи освітлення, щоб підключатися до інтернету можна було через стельові світильники в будинках та офісах.

Співробітники Fraunhofer HHI також виступили з ідеєю використовувати Li-Fi для покращення системи транспорту за рахунок передачі даних за допомогою автомобільних фар та вуличних ліхтарів, тим самим зв'язавши між собою різні транспортні засоби.

Мобілізація громадян від 50 років буде чи ні? Нардеп пояснив нюанси

четвер, 26 вересень 2024, 23:55

Директива Командування Сухопутних сил дозволяє мобілізовувати чоловіків 50-60 років винятково за окремим мобілізаційним розпорядженням. Це підтвердив народний депутат, член комітету з нацбезпеки й оборони Верховної Ради Федір Веніславський у коментарі ...

Поки інші ледь зводять кінці з кінцями: Зарплати чиновників в Україні перевищили 55 тис. грн - хто отримує найбільше

четвер, 26 вересень 2024, 22:25

У серпні 2024 року середня зарплата в держустановах зросла на 44,6% і перевищила 55 тисяч гривень, причому керівники стратегічних установ, таких як НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг)...