"Інвестиція" 15 сторіччя працює: У Румунії підрахували, скільки заробляють на іноземних гостях до Дракули

Шанувальники славетного "вампіра" залишають у Румунії сотні мільйонів євро щороку. Українцям порадили оптимальні маршрути, щоб по "дракульським місцям"

У Румунії найбільша туристична принада – гори та легенди, пов'язані з Дракулою

"Румунія – країна, яка ламає стереотипи людини, що народилася в Радянському союзі", - каже львів'янка Ольга Руденко. Разом із чоловіком Сергієм, 35 років мандрували власним авто зі Львова в Румунію. У Румунії хороші дороги, сучасні готелі, розвинута інфраструктура, освідчені люди. Але найбільша туристична принада – гори та легенди, пов'язані із Дракулою. Розповідають про найбільш цікаві місця мандрівки, зазначають Патріоти України.

В Румунію можна доїхати із Чернівців, Одеської області та Закарпаття. Найшвидше – із Чернівців. Тут на кордоні найменші черги. Валюту Румунії – лей - називають однією з найгарніших у світі.

Влада Цепеша вважають національним героєм, який створив перші закони в країні, об'єднав румунські землі та боровся із ворогами - турками. На порівняння князя із кровожерливим вампіром із художнього роману ірландського письменника Брема Стокера румуни спочатку ображались. Потім навчилися заробляти гроші на популярності Дракули. Цей бренд приносить Румунії сотні мільйонів доларів щороку.

Історики припускають, що Дракула міг страждати на фото боязнь – хворобу, при якій людська шкіра реагує висипом на сонячне проміння. В давнину це лікували вживанням бичачої чи телячої крові. Так могли з'явитися легенда про вампіра –кровопивцю, який полює на жертв уночі. Саме це почув Брем Стокер під час подорожі Трансільванією.

У містечку Сінгішоара зберігся будинок батька Дракули. Зараз там ресторан. Подають "вампірські" страви – томатний суп, біфштекс з кров'ю. Замок Бран – за 170 км від столиці Румунії. Бран ще називають замком Дракули. Хоча Влад Цепеш лише провів кілька днів там у в'язниці.

Замок Пелеш був літньою резиденцією румунського короля Карола I у містечку Сінай. Збудований у 1875 році і перший освітлений електрикою. У замку більше 170 кімнат, кожна з яких зроблена в іншому стилі.

В розпал економічної кризи диктатор Нікола Чаушеску (1918–1989) в Бухаресті почав зводити Палац Парламенту. Це найбільша в світі після американського Пентагону адміністративна будівля. Чаушеску набрав міжнародних кредитів і щоб віддати борги - запровадив жорсткий режим економії. У 1989 році народ скинув диктатора. Чаушеску з дружиною розстріляли.

Відпочивати місцеві їдуть у гори Карпати аби на море – у місто Констанца, там є доступ до Чорного моря. У походи можна йти лише із кваліфікованим гідом – через напади ведмедів.

Суд виніс вирок тренеру з Харківщини за згвалтування 11-річного хлопця: Шокуючі подробиці справи

п’ятниця, 19 квітень 2024, 11:44

15 квітня Городоцький районний суд Львівської області виніс вирок керівнику громадської організації “Десантно-спортивний навчально-тренувальний центр” у Чугуєві. Чоловіка визнали винним у розбещенні, сексуальному насильстві та зґвалтуванні 11-річного х...

Це може здивувати! Які професії значно підвищують ризик деменції - дослідження

п’ятниця, 19 квітень 2024, 11:30

Вчені дійшли висновку, що рутинна робота може сприяти погіршенню когнітивних здібностей і навіть стати передумовою розвитку деменції через невисокий рівень мозкової стимуляції під час професійної діяльності. Про результати дослідження пише CNN, переда...