1. Мушег і Санам Мкртчян назвали другого сина за останньою модою - в честь полководця і революціонера Михайла Фрунзе. Подорослішавши, актор подумував офіційно змінити ім'я на Мгер, що в перекладі означає "Сонце". Однак слава його випередила: широкому глядачеві він став відомий як Фрунзе Мкртчян, а пізніше - більш ласкаво - Фрунзик.
2. Батько Фрунзика хотів, щоб хлопчик став знаменитим художником. Однак Фрунзик Мкртчян з дитинства мріяв стати коміком і постійно порівнював себе з Чарлі Чапліном, який, за власним зізнанням актора, був для нього таким же авторитетом, як Бах - для музикантів. Мкртчян поважав першопрохідців кіногротеска, але завжди виділяв саме американського коміка, який не переставав його дивувати. До слова, Фрунзик продовжував малювати і в зрілому віці, а його роботи прихильно оцінювали і друзі, і професіонали.
3. Фрунзик Мкртчян зізнавався, що він міг би зніматися не тільки в СРСР, а й в інших країнах. "Для мене психологічна ситуація важливіше, ніж мова. Тому, коли я знімаюся в Індії, я говорю по-вірменськи, але мій герой веде себе природно і психологічно правдиво", - ділився актор. На знімальному майданчику не посміхаєшся по-чеськи або по-португальськи, не плачеш по-турецьки. Адже мова - це тільки засіб, а суть, за словами Мкртчяна, в іншому.
4. Деякі крилаті фрази Мкртчяна не були прописані в сценарії і народжувалися саме завдяки імпровізації актора. Фрунзик мав не тільки талант актора, а й умів спостерігати за співрозмовником, вбирати його міміку і інтонації. Наприклад, в картині Генріха Маля "Ми і наші гори", в діалозі між міліціонером і пастухом він так просто і так природно висловив багату палітру емоцій вигуком: "Ей-ей-е-е-е". Старший брат актора Альберт Мкртчян зазначав, що так характерно зітхав їх батько, коли потрапляв у халепу.
5. Горем стала хвороба красуні-дружини Донари Пілосян, яка з'явилася на екрані разом з Мкртчяном в "Кавказькій полонянці". Він зіграв дядька "спортсменки, комсомолки і просто красуні" Ніни, а вона - його дружину. Вони познайомилися, коли він був відомим артистом, а вона - абітурієнткою Єреванського художньо-театрального інституту, яка мріяла саме у Фрунзика готуватися до вступних іспитів. Наполегливість дівчини і її карі очі підкорили Мкртчяна, і весілля не змусило себе чекати.
У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...