Група Ковальська планує у наступні два-три роки почати ревіталізацію колишнього лікеро-горілчаного заводу на Кудрявській, 16А, де зараз функціонує культурний простір, та будівництво нової частини. Про це в інтервʼю LIGA.net розповів СЕО групи Сергій Пилипенко, передають Патріоти України.
За його словами, будівля, яка є памʼяткою архітектури, знаходиться в дуже поганому стані. При цьому відсутність консервації обʼєкта Пилипенко пояснив критичним станом через відсутній дах. А будь-які роботи над памʼяткою можливі лише проходження кількох етапів погодження і отримання відповідних дозволів.
Ковальська почала з розробки проєкту реставраційних робіт. Наразі триває дозвільно-погоджувальна процедура, необхідна для їх початку, та регулярний моніторинг технічного стану пам’ятки.
Пилипенко повідомив, що це не буде житловий комплекс, а сам проєкт суперечить економіці - він не є бізнесом, це радше меценатство. Так збережеться культура та громадська функція, а також у планах — галереї, ресторани, місця для подій і заходів.
"…У 2024 році знайшли спільне бачення зі студією (британського архітектора) Девіда Чіперфілда, який особисто опікується проєктом Кудрявки", — повідомив Пилипенко. — «Поки триває оформлення дозволів, фіналізація концепцій, проводяться археологічні дослідження — простір живе як є. Як тільки будемо готові до реставрації й будівництва нової частини, обов’язково зробимо публічне оголошення… Найімовірніше — це перспектива наступних двох-трьох років».
Київський лікеро-горілчаний завод збудований у 1896 році київським архітектором Володимиром Безсмертним і знаходиться у Києві біля Львівської площі. У 1910-х роках завод виробляв алкогольні напої та називався «Київський винний склад № 1».
У період Першої світової працював як притулок для дітей нижніх військових чинів. Під час Другої світової завод називався «Київський лікеро-горілчаний завод № 2» і виробляв пляшки із запальною сумішшю. Згодом на заводі знову почали виробляти алкоголь. У період з 1946 по 1980 рік поетапно проводилася реконструкція заводу.
З 1992 року завод функціонував під управлінням різних орендарів. У 2002 році він змінив назву на «Столичний Стандарт» і під цією вивіскою і припинив роботу за кілька років.
Промислово-будівельна група Ковальська об'єднує понад 20 підприємств у сфері видобутку сировини, виробництва продукції та будівництва. Продукція представлена брендами Бетон від Ковальської, Авеню, Siltek. Підприємства Ковальської працюють у Київській, Житомирській, Львівській та Чернігівській областях. Завод з виробництва газобетону в Херсонській області не працює з початку окупації. До групи також входить Ковальська Нерухомість, яка займається будівництвом житлових об'єктів у Києві. В її портфелі - понад 20 завершених житлових проєктів.
Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...
Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...