"Від грипу смертність – 0,1–0,2%. Від коронавірусу на цьому етапі – 6,7–6,8%. Тобто в 60 разів вища. Елементарна математика. Уже зрозуміли, що це не грип? Я як кардіолог, який працює в інтенсивній терапії, бачив багато хворих із коронавірусом. 4-5% усіх хворих стикаються з фатальними проблемами через коронавірус. І в цій категорії важких пацієнтів смертність сягає 70–75% – величезні цифри для медицини. Тож однозначно це не звичайний вірус", – підкреслив Леві.
Він повідомив, що головним викликом медичній системі стала необхідність тривалої вентиляції легенів для людей із важким перебігом COVID-19.
"Пацієнти з коронавірусом на [апараті] ШВЛ перебувають мінімум два-три тижні, тоді як з іншими діагнозами – два-три дні, максимум тиждень. І це найпроблематичніший момент. Раніше ми не стикалися з необхідністю такого тривалого перебування пацієнтів на штучній вентиляції. Саме цей момент стопорить медичну систему, не дає можливості перепочити, збільшує витрату ресурсів. Пацієнти довго займають і апарат, і місце, а потім довго лікуються в реабілітаційних центрах. Це призводить до заповнення медцентрів. Усі залишаються біля розбитого корита: немає місць, багато хворих, яких нікуди подіти, немає апаратів. І що відбувалося в Італії? Ухвалили закон, щоб пацієнтів віком від 60 років не лікували на ШВЛ, щоб вони вмирали. Катастрофа для ХХІ століття. Але це реалії життя", – зазначив лікар.
У березні в одному з книжкових магазинів Києва знайшли заборонену літературу. Про це розповів голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко, передають Патріоти України. За його словами, останній рейд щодо виявлення забороненої літератури був 19 березня. "Держ...
Колишня українська кореспондентка Agence France-Presse Ольга Шиленко, яка з дітьми переїхала до Брюсселю, Бельгія, розповіла, що в неї вкрали нетиповий для її віку гаманець. А через кілька днів злочинцю стало соромно за крадіжку і він повернув річ полі...