На європейській частині Російської Федерації та у захопленому РФ Криму неминуче буде катастрофічне становище з водою, якщо до 2035 року не піти на якісь нововведення й не захищати річки від забруднення, передають Патріоти України.
Водна катастрофа також загрожує Оренбурзькій, Курганській, Волгоградській, Ростовській, Астраханській областям, Краснодарському та Ставропольському краю і Калмикії, повідомив pnp.ru науковий керівник Інституту водних проблем Російської академії наук Віктор Данилов-Данильян.
Співрозмовник зазначив, що в РФ вода нерівномірно розподілена – за Уралом зосереджено 80% запасів, а європейській частині країни дістається лише 20%. Водночас велика частина населення й господарства знаходиться в європейській частині держави."...на європейську частину Росії до 2035 року неминуче чекає катастрофічне становище з водою, якщо не впроваджувати інновації й не захищати річки від забруднення...", – сказав експерт.
У Мінприроди РФ повідомляли, що у розпорядженні країни станом на 2020 рік перебували 4 565 кубічних кілометрів запасів води, які поновлюються. У відомстві підрахували, що запаси води в Росії зросли на 8,1%.
Нагадаємо, Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді. Вода надходила на півострів через Північно-Кримський канал, який з'єднував головне річище Дніпра з півостровом.
Навесні 2014 року РФ захопила Крим і назвала "своєю територією". Київ та низка західних країн не визнали півострів "російським" й запровадили проти РФ санкції.
Після окупації Криму Київ вирішив припинити постачання води на півострів. Спочатку псевдовлада півострова говорила, що через це проблем з водою немає, а пізніше скаржилася на дії Києва. У Криму через брак води запровадили низку заходів. Зокрема, постачання води споживачам скоротили.
У суботу, 18 січня в Україні прогнозують переважно суху погоду без істотних опадів. Про це повідомила синоптик Наталка Діденко у Facebook, передають Патріоти України. За її словами, в Україні протягом суботи прогнозують сильний північно-західний вітер ...
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...