В урядовому законопроєкті щодо мобілізації в Україні буде розширена категорія заброньованих працівників. Також передбачається перегляд підприємств та організацій, які зможуть бронювати своїх співробітників. Про це OBOZ.UA розповів народний депутат від фракції "Слуга народу", член парламентського комітету з питань нацбезпеки Федір Веніславський, передають Патріоти України.
Він також додав, що після ухвалення нового закону про мобілізацію категорії осіб, які раніше мали право на відстрочку, отримають статус заброньованих.
За словами депутата, саме новий закон має визначати критерії та рамки можливості бронювання. "Тобто які саме підприємства, організації є критично важливими для функціонування держави та життя населення. Вони мають отримати право на бронювання", – пояснив Веніславський.
Як приклад депутат навів місцеву владу та Нацполіцію. "Ми домовилися, що всі поліцейські стають заброньованими, а не отримують право на відстрочку... Так само в органах державної влади, в органах місцевого самоврядування, бронюється відповідно або 100 (якщо це керівники центральних органів влади, категорія А), або 50% (категорії Б та В держслужбовців) військовозобов'язаних", – розповів він.
Веніславський окремо додав, що є "другий бік бронювання", коли бронь мають працівники установ, що "точно не є критично важливим для функціонування держави". Проте це питання, яке повинен вирішити уряд.
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...
У Харкові засудили жителя Краснокутської громади, який у вересні завдав ножового поранення чоловіку — той допомагав його дружині знести консервацію до погреба. Вирок 18 листопада виніс Орджонікідзевський районний суд Харкова, передають Патріоти України...