Характеризуючи свій винахід, вчені стверджують, що новий шарф - краще медичної маски. По-перше, тканина щільніше прилягає до носа і рота, так як обв'язується повністю навколо обличчя і голови. По-друге, хірургічні маски не можна носити довше двох годин, вони викликають сильний дискомфорт, і люди часто торкаються до них руками, що підвищує ризик інфікування.
«Шарф підходить для багатогодинного носіння і неприємних відчуттів не створює», - говорять творці шарфа. Однак найголовніша відмінність новинки - спеціальна хімічна оболонка тканини, з якої виготовили шарф. «До неї приклеюється вірус, що атакує людину повітряно-крапельним шляхом. Він не може пройти крізь оболонку з цими речовинами і втрачає активність. У тканинах містяться білкові компоненти, схожі на ті, що знаходяться у верхніх дихальних шляхах людини, які проходять через рот, ніс, синусові пазухи, а також дихальне горло. Ці компоненти допомагають утримувати і знешкоджувати патогени», - пояснюють учені.
Біолог і один з творців шарфа доктор Алан Грін вважає, що, опинившись в шарфі, вірус зіткнеться з тими ж реакціями, що і в організмі. «Відмінність в тому, що в тканинах шарфа клітин немає, і заражати йому нічого. Він швидко втратить активність і помре», - говорить Грін.
Конголезький боксер Мартін Баколе допомагав українському суперважковаговику Олександру Усику готуватися до поєдинків. Баколе зізнався, що Усик платив йому великі гроші за спаринги. Про це повідомляє Mbote з посиланням на Congo FM, передають Патріоти Ук...
Український олімпійський чемпіон та народний депутат Жан Беленюк під час пробіжки біля Капітолія знайшов 100 доларів (близько 4 тисяч гривень). Про це він розповів на своїх сторінках у Facebook та Instagram 4 квітня, передають Патріоти України. "Вийшов...