"Сам я в Таїланді не був, але інформація, яку можна отримати з відкритих джерел, просто приголомшлива. Перш за все подивимося на карту: Китай дуже близько біля Таїланду. І 14% жителів Таїланду, а це близько 60 млн осіб — китайського походження. Тобто величезна кількість родинних зв’язків і людей, які переміщаються з Китаю в Таїланд", - розповідає лікар Євген Комаровський у своєму блозі, передають Патріоти України, та продовжує:
"А ще китайський новий рік. Тобто від початку, Таїланд — країна, де дуже багато людей повинно було заразитися коронавірусом. Але що ми маємо на сьогодні? 70 хворих і 1 загиблий. Для порівняння, в Сан-Марино, який за 5000 км від Китаю — 69 хворих і 2 загиблих. Чому так сталося?
Тепер дивимося, як треба поводитится. Така собі інструкція для слухняних хлопчиків. 31 грудня Китай інформує ВООЗ, що прийшла біда і ось у нас такі випадки захворювання. 3 січня у всіх аеропортах Таїланду — а їх ні багато, ні мало 28 — встановлені тепловізори. Вони вже всіх контролюють.
Далі, 8 січня, виявляють першоу хвору людину — це жінка 60-ти років з підвищеною температурою. І це перший випадок, коли коронавірус виявили за межами Китаю.
18 січня, через два тижні, як все це почалося, МОЗ Китаю повідомляє всім, що в кожній китайській провінції розгорнуто госпіталь, готовий до прийому пацієнтів. І більш того: інформує населення, що кожен житель країни, який відчув нездужання, якісь не такі синдроми, і йому просто страшно -— може пройти тест на коронавірус протягом 5 хвилин.
Що ще? Миттєво вводяться обмеження на експорт масок за межі Таїланду: у кожному супермаркеті і магазині ці самі маски є на кожному розі, прямо на касах продаються. Скрізь, де тільки можна — в туалетах, громадських місцях — розкладені безкоштовні гелі-санітайзери і серветки. З ранку до ночі всі телеканали, включно з приватними і державними, зрозуміло, інформують населення, як поводитися. Як користуватися масками, як мити руки, як дотримуватися громадської гігієни. Зрозуміло, там відкрито гарячу телефонну лінію, і що найдивніше — на неї навіть можна додзвонитися.
Ну і вишенька на торті 4 лютого Таїланд проводить національний тиждень чистоти, коли всі жителі країни в єдиному пориві об'єднуються і миють, чистять, підмітають, прибирають, дезінфікують все, що їздить, ворушиться і переміщається.
Мало того, таїландські лікарі першими показують ефективність комбінації препаратів для лікування ВІЛ та озельтамівіру для лікування пацієнтів, і ці комбінації потім використовуються в інших країнах. До речі, це не дуже добре, оскільки сьогодні в світі від цього експериментального лікування з використанням препаратів для лікування ВІЛ виник величезний наростаючий дефіцит препаратів для лікування ВІЛ-інфекції, і тут нам коронавірус ще відгукнеться.
Але головне в іншому. Оскільки туризм мало не головний дохід Таїланду, то країна зробила все, щоб убезпечити себе і тих, хто приїжджає до них у гості. Кожна людина має можливість отримати консультацію, безкоштовну медичну допомогу, має можливість достукатися і знати, що він не залишиться один на один з бідою. Тож не дивно, що в світовому рейтингу країн за готовністю системи охорони здоров’я допомагати людям Таїланд на 6-му місці.
Власне кажучи, це все, що я хотів розповісти. Ну і ще ось що: те, що роблять тайці зі своєю країною, і є патріотизм і любов до батьківщини. А не та фігня, якою ви займаєтеся.
У суботу, 22 лютого, в Києві правоохоронці затримали чоловіка, який влаштував стрілянину прямо на дорозі та втік із місця події. Про це повідомляє Патрульна поліція України, передають Патріоти України. За словами поліцейських, між водіями автомобілів H...
В Індії суд з прав споживачів виніс рішення на користь 30-річного чоловіка на ім'я Абхішек, який подав позов проти великої мережі кінотеатрів PVR INOX і платформи бронювання квитків BookMyShow. Він звинуватив компанії в тому, що вони даремно витратили ...