
Вчені Університету Торонто виявили одноклітинні мікроорганізми, які живуть у водах шахти Кідда в Канаді, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
Вони виживають, поглинаючи хімічні речовини, що утворюються при взаємодії води з оточуючими породами. Відкриття допоможе з'ясувати, яким чином життя виникло на Землі і чи здатне витримувати умови на інших планетах.
Дослідники з'ясували, що пірит (дисульфід заліза) може підтримувати життєдіяльність організмів при відсутності сонячного світла і кисню. Це пояснює, за рахунок чого бактерії можуть жити в ізольованих підземних резервуарах. Відомо, що глибоко під земною поверхнею можуть існувати більше трильйона трильйонів одноклітинних істот.
Через невелику кількість енергії, доступної для підземних мікроорганізмів, їх метаболізм сильно сповільнився. В результаті вони можуть виживати, не відчуваючи ніяких змін, протягом тисяч років.
В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки, які отримують повістки. На Facebook-сторінці Харківського обласного Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) р...
Більша частина Європи опинилася під впливом потужної хвилі спеки, яка принесла температури до 40 градусів за Цельсієм і вже спричинила перебої в роботі транспорту та інфраструктури, передають Патріоти України. У Франції змушені скасовувати міжміські по...