Вчені Університету Торонто виявили одноклітинні мікроорганізми, які живуть у водах шахти Кідда в Канаді, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
Вони виживають, поглинаючи хімічні речовини, що утворюються при взаємодії води з оточуючими породами. Відкриття допоможе з'ясувати, яким чином життя виникло на Землі і чи здатне витримувати умови на інших планетах.
Дослідники з'ясували, що пірит (дисульфід заліза) може підтримувати життєдіяльність організмів при відсутності сонячного світла і кисню. Це пояснює, за рахунок чого бактерії можуть жити в ізольованих підземних резервуарах. Відомо, що глибоко під земною поверхнею можуть існувати більше трильйона трильйонів одноклітинних істот.
Через невелику кількість енергії, доступної для підземних мікроорганізмів, їх метаболізм сильно сповільнився. В результаті вони можуть виживати, не відчуваючи ніяких змін, протягом тисяч років.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій звільнило Максима Остапенка з посади гендиректора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» через неналежне використання майна у заповіднику, повідомляють Патріоти України. Йдеться про кав’ярню,...
Все більше українців у Польщі розглядають варіант відкриття власної справи. Проте перед стартом варто проаналізувати ринок і зважити ризики. Є напрямки, де конкуренція настільки висока, що вийти на прибуток без унікальної концепції буде складно. Про це...