Територія України вже скоро може піти під воду. Найбільше постраждають південні області нашої країни - Одеська і Херсонська. Так, містечка Скадовськ, Лазурне та острів Джарилгач можуть повністю зникнути з карти. Крім того, затопити може і Крим, який анексований Росією, зазначають Патріоти України.
Вся справа в льодовиках. Так, за словами фахівців, льодовик Туейтс в Антарктиді вже зараз втрачає 252 млрд тонн льоду кожен рік. Це відповідає 6% від глобального підвищення рівня моря. Однак найближчим часом все може стати ще гірше.
Вчені Університету Орегони скористалися рідкісною невластивою Антарктиді подією - вільними від льоду водами в західній частині континенту - і змогли з допомогою підводних дронів проаналізувати потоки води, які омивають льодовик.
Результати дослідження виявилися вельми плачевними: з усіх сторін льодовик оточений потоками теплої глибинної океанічної води. Теплі океанічні течії можуть ще більше дестабілізувати ситуацію з льодовиком, розміри якого настільки великі, що відповідає площі Великої Британії. Кількості льоду в Туейтсі так багато, що його розтоплення буде достатньо, щоб підняти глобальний рівень океану більш ніж на 65 см.
Також про назрівання катастрофи говорить і те, що нещодавно з-під постійно танучого льодовика виринув новий ґрунтовий острів. Саме тоді Туейтсу дали прізвисько "льодовик судного дня".
Згідно з картою, яку опублікували дослідники, Україні підвищення рівня моря загрожує частковим затопленням Херсонської та Одеської областей, а також зникненням під морськими водами Чорноморського біосферного заповідника, в якому мешкають близько 120 занесених до Червоної книги України видів тварин. Також затопить значну частину Кримського півострова.
У перші дні травня переважно не буде опадів, проте потім кілька днів будуть дощі з грозами. Про це розповіла синоптикиня Укргідрометцентру Наталія Птуха, передають Патріоти України. Вона зазначила, що 1-2 травня в Україні переважно буде без опадів, 3-5...
Не тільки посполиті, козацтво але і шляхта у XVII столітті з задоволенням вживала сало особливо у походах, коли класичних консервів ще не було, а на самій каші ні вояк, ні гречкосій довго не протягнув з огляду на великі фізичні навантаження. І тут сало...