Вакцина для профілактики туберкульозу – БЦЖ – не може запобігти розповсюдженню коронавірусу, оскільки обоє збудників мають різні структури. Таку думку висловила завідувачка лабораторії грипу Інституту епідеміології Алла Мироненко, коментуючи заяву нідерландських вчених про те, що вакцина від туберкульозу може допомогти іммунній системі боротися з коронавірусом, передають Патріоти України.
"Можливо, нідерландські вчені знають більше, ніж ми. Але БЦЖ – це палочка Коха, яка викликає туберкульоз і є досить стійкою в оточуючому середовищі. Коронавірус ж має іншу структуру і поки не дуже зрозуміло, при чому тут вакцина БЦЖ", – підкреслила вона.
"На Заході колись від неї відмовились через те, що при достатньому білковому харчуванні можна уникнути туберкульозу навіть при його інфікуванні. Західні країни харчуються більш збалансовано, ніж ми в Україні. І до речі, рівень розповсюдження туберкульозу в наших гірських областях на заході країни завжди був вищим в порівнянні з рештою регіонів саме тому, що там масово відмовлялись від вакцинування БЦЖ", – зазначила лікарка.
Голова Комітету ВР з питань здоровʼя нації Михайло Радуцький 3 квітня зареєстрував проект постанови про прийняття в першому читанні законопроекту 13131, який передбачає, що довідку щодо придатності до керування автомобілем 083/о буде скасовано, але зам...
Пенсійний фонд України розпочав фінансування пенсій за квітень 2025 року. На пенсійні виплати 2 квітня спрямовано перші кошти, передають Патріоти України з посиланням на пресслужбу ПФУ. За даними пресслужби, на пенсійні виплати через "Укрпошта" спрямов...