Вакцина для профілактики туберкульозу – БЦЖ – не може запобігти розповсюдженню коронавірусу, оскільки обоє збудників мають різні структури. Таку думку висловила завідувачка лабораторії грипу Інституту епідеміології Алла Мироненко, коментуючи заяву нідерландських вчених про те, що вакцина від туберкульозу може допомогти іммунній системі боротися з коронавірусом, передають Патріоти України.
"Можливо, нідерландські вчені знають більше, ніж ми. Але БЦЖ – це палочка Коха, яка викликає туберкульоз і є досить стійкою в оточуючому середовищі. Коронавірус ж має іншу структуру і поки не дуже зрозуміло, при чому тут вакцина БЦЖ", – підкреслила вона.
"На Заході колись від неї відмовились через те, що при достатньому білковому харчуванні можна уникнути туберкульозу навіть при його інфікуванні. Західні країни харчуються більш збалансовано, ніж ми в Україні. І до речі, рівень розповсюдження туберкульозу в наших гірських областях на заході країни завжди був вищим в порівнянні з рештою регіонів саме тому, що там масово відмовлялись від вакцинування БЦЖ", – зазначила лікарка.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Починав свої тренування ентузіаст з 90 секунд. Спортсмен із Франції отримав титул світового рекордсмена, просидівши у ванній, повній криги, понад чотири години. . Завдяки цьому він встановив рекорд із найбільш тривалого повного контакту тіла з льодом,...