У місті Переяслав-Хмельницький, в якому смертельно поранили 5-річну дитину, немає патрульної поліції, у тому вигляді, в якому її запускали в 2015 році. Про це в Facebook розповіла журналістка Ольга Худецька, повідомляють Патріоти України.
Вона зазначила, що нових копів не набирали з вулиці і не навчали за всіма стандартами. "У Переяслав-Хмельницькому та інших містах, яким не пощастило мати цю нову поліцію є так звані ГШР або ГРПП. (Групи швидкого реагування і групи реагування патрульної поліції). Виглядають як патрульні, називаються навіть майже як патрульні. Але це не хлопці з поза системи, які пройшли спеціальне оновлене навчання", – пояснила вона.
Худецька зазначила, що в ГШР и ГРПП набирали співробітників зсередини системи. "У 2016-17 роках це були переважно колишні даішники, чергова частина, ППСники і подібний контингент. Того навчання, як в містах, де запускали нову поліцію, вони не проходили. Цей геніальний проект придумав і лобіював Костянтин Бушуєв з МВС", – розповіла журналістка.
Вона акцентувала, що у всіх містах України, де немає нової поліції, їх роль виконують ГШР і ГРПП. "Для людей не в темі, зовні важко їх відрізнити. Форма як у патрульних, назва теж щось про патрулі. Але ключове - позасистемність людей, відбір і навчання - опускається. Потьомкінські село, видимість реформи", – підсумувала вона.
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...
Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт № 9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації виконавчого провадження". "За" проголосував 271 нардеп. Серед норм документа – можливість автоматичного арешту коштів боржник...