Хіти тижня. "Зграї диких собак та руїни", - російський публіцист про те, на що Путін перетворив квітучий Донецьк, який "годував всю Україну"

Донецьк став виглядати, як бідне депресивне промислове місто десь на задвірках цивілізації...

Російський публіцист і політичний активіст Олексій Сахнін розказав, у що перетворився квітучий Донецьк, який «годував всю Україну». Про це Сахнін написав у своєму блозі на «Газета.ру», передають Патріоти України.

«Я був в Донецьку вперше в 2012 році. Місто вразило мене тоді своєю пишністю. Було неозброєним поглядом видно, що звідси наповнюється бюджет всієї України. Дорогі вітрини розкішних бутиків, ставна гордовитість середнього класу, вогні шинків, клубів і дискотек - все тут було більше схоже на столицю, а не на провінційне місто. Минуло сім років, і Донецьк справді став столицею. Нехай невизнаної ніким, але незалежної держави. І разом з тим він став виглядати, як бідне депресивне промислове місто десь на задвірках цивілізації», - написав він.

Публіцист зазначає, що раніше тут було повно будівництв. «Люди з шахтарських селищ і бідних західноукраїнських міст їхали сюди за довгою гривнею. Тепер ті, хто може, самі їдуть звідси, світ за очі. Те, що не встигли добудувати до 2014 року, залишилося безнадійним довгобудом. Відчути пережиту містом еволюцію можна буквально, просто прогулявшись по Київському проспекту, який веде з центру до північно-західної околиці. Починаєш йти по цілком жвавому мегаполісу: напружений рух транспорту, натовпу на світлофорах, купа магазинів і державних установ, навколо яких відчувається ритм життя. Через півгодини раптом помічаєш, що вивіски на установах і навіть вуличні покажчики все частіше на українській, а не російській мові. Їх просто не змінювали з початку війни. Та й самі ці магазини і фірми вже закрилися», - розповів Сахнін.

За його словами, в деяких будинках трапляються нежитлові квартири, які «витріщаються на вулицю вибитими або забитими фанерою вікнами». «Несподівано здригаєшся, коли повз тебе проїжджає самотня машина: на величезній чотирьохсмуговій дорозі майже немає транспорту. Рідкісні перехожі поглядають з подивом, здається, нечисленні жителі, що тут залишилися, знають один одного в обличчя. Під кінець місто починає виглядати, як в якийсь антиутопії в стилі кіберпанк, де сюжет розігрується на руїнах колись розвинутої цивілізації, яка пережила апокаліптичну катастрофу. Київський проспект якраз і веде до епіцентру цієї катастрофи - до руїн аеропорту, за які в 2014-2015 роках йшли самі кровопролитні бої», - зазначає пропагандист.

Цей сорокахвилинний променад з повсякденної міської метушні до руїн, по яких бродять зграї диких собак, навіяв Сахіну сумні думки про долю пострадянських країн. «За 30 років вони пройшли шлях від статусу наддержави і другої економіки світу з одним з найбажаніших в усьому світі соцпакетом і передовою наукою до злиденної вимираючої периферії, яку роздирають етнічні конфлікти і братовбивчі війни. Але навіть в воронках від вибухів проростає трава. І що на Донбасі, який дійшов до останньої стадії пострадянської еволюції, теж починається щось нове. Щось, що було важко очікувати від регіону, в якому вчитель, соціальний працівник або медсестра отримують 5 тисяч рублів, в якому немає фінансової системи і не можна отримати грошовий переказ, а видані там документи не визнаються ніде в світі», - резюмував політичний активіст.

Хіти тижня. Лоліта, еротичний танець і пілон: Відома співачка показала себе в новому амплуа (відео)

четвер, 21 листопад 2019, 1:00

Лоліта Мілявська після розлучення показала, що вона не нудьгує і на що здатна. Лоліта не нудьгує без чоловіка і демонструє танці на пілоні, повідомляють Патріоти України. Лоліта Мілявська після розставання з молодим чоловіком тренером Дмитром Івановим ...

З архіву ПУ. Обережно! Які кімнатні рослини, які можуть викликати сильну алергію

середа, 20 листопад 2019, 23:55

Але як виявилося, улюблені кімнатні рослини можуть стати причиною алергічної реакції у людей, схильних до даного захворювання. Рослини і алергія. Насправді, знати напевно, викличе та чи інша квітка в горщику алергію у свого господаря, практично неможли...