У понеділок, 15 квітня, Національний банк запустить в обіг пам'ятну монету номіналом 5 грн "Холодний Яр". Про це повідомляє прес-служба НБУ, передають Патріоти України.
Монету виготовлено з нейзильберу. Вона має масу 16,54 г, диаметр - 35 мм. Тираж монети - 40 тис. екземплярів.
Зазначається, що на аверсі монети в центрі на матовому колі розміщено малий Державний Герб України, над яким напис півколом: Україна. Під гербом позначення номіналу: 5, на дзеркальному тлі вертикальний напис: гривень, літери якого донизу розширюються.
По обидва боки від напису -зображення стовбурів дерев; угорі на дзеркальному тлі стилізований напис півколом: Холодний Яр, унизу ліворуч – рік карбування монети: 2019 та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети розміщено композицію, що символізує реліктовий ліс: угорі і внизу, з ракурсу погляду людини вгору, зображено дерева, ліворуч і праворуч – коні з вершниками, які символізують визвольну боротьбу часів гайдамаччини та Холодноярської Республіки, унизу серед дерев - Троїцька церква Мотронинського монастиря, йдеться у повідомленні.
У Нацбанку пояснюють, що монета присвячена історичній місцевості, сповненій славними козацькими традиціями, у центрі якої розташована одна з її окрас – Свято-Троїцький Мотронинський монастир. Холодний Яр – реліктовий лісовий масив (Кам’янський район Черкаської області), де серед пам’яток природи найвідомішою є тисячолітній дуб, названий на честь Максима Залізняка. Саме з Холодного Яру навесні 1768 року почався соціальний та національно-визвольний рух 1768–1769 років у Правобережній Україні – Коліївщина. У 1840-х роках тут побував Тарас Шевченко, який згадує про Холодний Яр у поетичних творах “Гайдамаки” та “Холодний яр”. У 1919–1922 роках під прапором Української Народної Республіки діяли повстанці Холодноярської Республіки.
Мережею поширилося відео, де працівниця Приватбанку відмовляється обслуговувати російськомовного клієнта. Жінка навідріз заявила, що не розуміє російської мови. Зокрема користувачка соцмережі Facebook Олена Гуменюк зауважила, що згідно з українським за...
Нове відкриття у Великій піраміді Гізи в Єгипті дозволяє припустити, що ця споруда була не просто місцем останнього упокою фараона, а й гігантською електростанцією. Про це пише Daily Mail, передають Патріоти України. "Вчені піддали конструкцію віком 46...