Мешканці багатоповерхових будинків у кількох великих містах Україні можуть отримати компенсацію за встановлення генератора. Це дозволить частково відшкодувати витрати та забезпечити роботу ліфта, опалення та водопостачання під час відключень світла. Видання «На пенсії» розповіло, де і які суми можна отримати, передають Патріоти України.
У столиці можна отримати до 75% компенсації від вартості генератора. Точна сума залежить від кількості поверхів у будинку:
до 100 тис. грн – для будинків до шести поверхів;
до 200 тис. грн – для будинків від семи до 16 поверхів;
до 300 тис. грн – для будівель понад 17 поверхів та тих, де є дахи з котельнями або вбудовані котельні.
Документи, необхідні для отримання компенсації у Києві:
Відшкодування дійсне не лише для ОСББ та ЖБК, а й для всіх багатоповерхових будинків у столиці, де таке рішення ухвалять мешканці.
Мешканці багатоквартирних будинків від трьох поверхів можуть отримати компенсацію до 100 тис. грн. Максимальна сума відшкодування – 70% від вартості генератора.
Документи, необхідні в Одесі:
Компенсація на купівлю потужного генератора у Львові може досягати 200 тис. грн. Програма доступна для ОСББ, керуючих компаній та ЖБК.
Документи, необхідні у Львові:
У Харкові можна отримати компенсацію до 70% від вартості генератора, але не більше 100 тис. грн. Програма триватиме до 2027 року.
Документи, необхідні в Харкові:
Згідно з чинним законодавством, українські пенсіонери, яким виповнилося 70, 75 та 80 років, отримують так звані «вікові доплати» до пенсії (300, 456 та 570 гривень відповідно) щомісячно, передають Патріоти України. Втім, в деяких містах, як, до приклад...
Ярослав Романюк, який очолював Верховний суд до 2017-го, в 2023-му у своїй декларації показав пенсію в розмірі 2 млн 937 тис. грн за рік. Тобто щомісячно він отримував від ПФУ 244,7 тис. грн. Однак Романюк вважав, що такий розмір пенсії порушує його пр...