На території Чорнобильського заповідника точно живуть дорослі самці ведмедів.
Але їм очевидно не вистачає подружок. Хоча не скажеш, що клишоногі не докладають зусиль, аби знайти собі пару, іронічно інформує Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник.
В околицях села Опачичі (Київщина) співробітники заповідника відзначають високу активність маркування ведмедем дерев. Саме це є проявом шлюбної поведінки дорослих самців, попереджують фахівці.
Ці великі хижі ссавці, як і багато інших диких тварин в період гону, втрачають обережність, вештаються дорогами, здирають кору, гризуть деревину, роблять подряпини.
Ведмежі весілля відбуватимуться десь в другій половині травня-червні. Але при умові, що на природний заклик ведмедів відгукнуться самиці.
«Можливо, взимку і ведмежата з’являться», - повідомили у заповіднику.
Вперше після перерви у більше ніж 100 років появу бурих хижаків у заповідній зоні зафіксували 4 роки тому (вважається, що останнього поліського ведмедя вбили 1914 року,- ПУ).
Повернення великих тварин у Чорнобильську зону може бути пов'язане з відсутністю на цих землях людей, а також слідів їхньої діяльності. Скільки нині хижаків облікується на території заповідника - поки невідомо.
Тимчасова зупинка роботи сервісів кількох банків, "Нової пошти", Дії тощо вранці 26 квітня пов'язана з аварійним відключенням електроенергії в українському датацентрі De Nova. Жодної хакерської роботи не було, під час заміни елементів безперебійного жи...
Деякі овочі, які ми звикли вважати корисними, можуть мати несподіваний негативний вплив на організм. Дієтологи звернули увагу на баклажан - овоч, який, за певних умов, може негативно впливати на здоров'я та зовнішній вигляд людини. Чому саме цей овоч з...