Касаційний кримінальний суд у складі Верховного суду дав роз'яснення, які дії людини при затриманні поліцією не можуть вважатися опором, зазначають Патріоти України
Опором у значенні ст. 342 КК України є активна фізична протидія виконанню поліцейським його законних повноважень.
Не можуть кваліфікуватися як опір дії особи, спрямовані на протидію невиправданому і надмірному насильству з боку поліцейського.
"Якщо особа відштовхує поліцейського, щоб запобігти удару кийком, або закриває обличчя від удару, в результаті чого поліцейський отримує травму руки, або хапається за одяг поліцейського, щоб запобігти падінню, такі дії не можуть вважатися опором", – підкреслили у висновку суду.
Суд також додав, що для проведення межі між опором і самозахистом потрібно брати до уваги не лише факт фізичного впливу на поліцейського, а й контекст.
Також згідно закону "Про національну поліцію" поліцейський повинен заздалегідь попередити особу про намір застосувати фізичну силу.
"Зазначене положення звільняє поліцейського від цього обов’язку лише в разі, якщо зволікання із застосуванням сили може спричинити посягання на життя і здоров’я особи та/або поліцейського чи інші тяжкі наслідки, або в ситуації, що склалася, таке попередження є невиправданим чи неможливим", – йдеться у поясненні.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
На Полтавщині засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації. Суд призначив йому 3 роки позбавлення волі.Про це стало відомо з вироку Лубенського районного суду Полтавської області, повідомляє ТСН. Раніше його визнали придатним до служби, передають...