З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація, під час якої чоловіків віком від 18 до 60 років можуть призвати до армії, передають Патріоти України.
Напередодні президент України Володимир Зеленський заявив, що поки що рано говорити про демобілізацію українських військових. Глава держави наголосив, що війна з РФ триває. Отже, процес мобілізації продовжуватиметься в країні як мінімум до припинення активних бойових дій.
Варто зазначити, що повістки у ТЦК та СП військовозобов'язаним громадянам України можуть вручати у громадських закладах, на роботі, блокпостах та інших місцях. Усі громадяни віком від 18 до 60 років, які мають військову зобов'язаність, можуть бути призвані на військову службу.
Примітно, що законодавство не говорить про конкретне місце, де має бути вручена повістка. Тобто видача повісток на вулиці, у громадських закладах, на блокпостах та інших місцях є цілком законною.
Також варто згадати, що процес мобілізації тісно пов'язаний із працевлаштуванням. Так, Кабінетом Міністрів було затверджено нові правила військового обліку, який передбачає облік відомостей про таких осіб за місцем їхньої роботи та покладається на керівників підприємств.
За словами адвоката Андрія Межирицького, надання військового квитка за місцем роботи є лише проханням роботодавця, а не обов'язком громадянина України. Правозахисник пояснив, що роботодавці мають вести первинний військовий облік працівників та надавати відповідні відомості до ТЦК та СП. Водночас, відсутність військового квитка жодним чином не впливає на реалізацію конституційного права на працю.
При цьому право вимагати військовий квиток є лише під час укладання трудового договору, згідно з ч.2 ст. 24 КЗпП України. Якщо такий договір вже укладено, то у разі ненадання таких документів звільнити з цієї підстави працівника з роботи неможливо.
Всупереч намаганням Міненерго переконати українців у тому, що установка двозонного лічильника допоможе зменшити плату за комуналку, не всі погоджуються з такою пропозицію, адже купувати лічильники доведеться зараз, а економія на платіжках може бути від...
Від 1 березня 2025 року в Україні почнуть перевіряти чинність декларацій із сімейними лікарями. Деякі українці мають верифікувати декларації, якщо інформація у медичній системі не збігається з державними реєстрами, передають Патріоти України.