У наш час підбори і панчохи асоціюються виключно з жіночою модою. Однак початково ці речі були створені як елементи винятково чоловічого гардероба, а особливо популярними стали у Франції, передають Патріоти України.
Чоловіче взуття на підборах з'явилося насправді не в Європі - вважається, що воно бере свій початок у Персії, ще X століття. Тоді таке взуття носили воїни-вершники - каблук допомагав нозі надійно кріпитися в стременах. Але з плином часу мода на перські туфлі для верхової їзди дійшла і до Європи.
Туфлі на високих підборах стали популярними наприкінці XVI століття - їх стали носити європейці з вищого суспільства. Каблук символізував витонченість і... мужність. І, крім усього, чоловіки на підборах здавалися вищими - їм, звісно, це шалено подобалося.
У XVII столітті король Франції Людовик XIV зробив каблук ще популярнішим: вельможа зробив його червоного кольору. Зріст Короля-Сонце становив лише 162 см, тож підбори його неабияк виручали. Стрункість ніг короля також підкреслювали також шовкові та прикрашені вишивкою панчохи.
Наслідувати Людовика стали спочатку члени королівського двору, а потім і нижчі верстви суспільства - ось чому чоловіки носили панчохи, а підбори перетворилися на ікону високої моди. Щоправда, червоний колір каблука все-таки залишався привілеєм наближених до двору - простолюдинам такі носити не дозволялося.
Моду на каблук і панчохи підхопили Людовик XV і Людовик XVI. Також аристократи того часу носили кюлоти - штани довжиною до коліна. Нижче були панчохи, жахливо дорогі, що дозволити їх могли собі лише забезпечені люди. Незаможні чоловіки носили довгі штани, за що їх презирливо називали санкюлотами (з французької sans-culottes - "без кюлотів").
У XVII-XVIII століттях підбори з'являються і в жіночому гардеробі - вони робили ногу витонченішою і меншою. Але Французька революція 1789 року перевернула моду: ті самі санкюлоти заборонили каблук і панчохи, оголосивши їх пережитками минулого. Моду стали задавати прості громадяни - чоловіки з жінками перейшли на плоску підошву. Приблизно з цього часу і почав формуватися звичний нам сучасний чоловічий гардероб.
Щоправда, через століття, за часів правління Наполеона III, каблук знову з'явився в чоловічій моді. Як і в XIX столітті, в епоху "денді" - тоді підбори у чоловіків, особливо у Франції та Англії, знову стали символом витонченості та вишуканого стилю. Денді мали бездоганний стиль і елегантність, а підбори підкреслювали поставу і витонченість. Треба сказати, він мав доволі органічний вигляд разом із фраками та циліндрами.
У 1960-1980-х роках мода на високі підбори серед чоловіків пережила нове народження - їх почали носити художники, музиканти і представники богеми. Цього разу підбори вже стали елементом свободи самовираження. Але, як правило, основна маса чоловіків взуття на підборах вже не носила, як і зараз. Нині підбори і панчохи - суто жіноча історія. Однак мода циклічна. І хто зна, можливо за деякий час мускулиста чоловіча нога обтягнута вишуканою тканиною та на високому підборі знов стане символом ознакою гарного смаку.
Печерський райсуд Києва оштрафував на 51 грн чоловіка за спів російською мовою. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на судовий реєстр. За матеріалами справи, 24 червня 2025 року, перебуваючи у вагоні електротягу, який рухався в напрямку с...
Слідчі вже два роки не можуть завершити розслідування авіакатастрофи, в якій загинув Герой України, пілот F-16 Андрій Пільщиков з позивним Juice (Джус). Про це в опублікованому 19 липня інтерв'ю "Радіо Свободи" повідомила мати пілота Лілія Авер'янова, ...