У багатьох із нас коли-небудь виникало дивне відчуття, що ми вже десь бували, хоча це був наш перший візит у це місце, або коли ми намагалися пригадати слово, що немов крутилося на кінчику язика, але постійно вислизало від нас, передають Патріоти України.
Ці моменти, від яких часто відмахуються, вважаючи їх просто дивними примхами нашого мозку, насправді є частиною захопливого феномена, у який поглиблено занурюються психологи, пише Forbes.
Більшість із нас чули про дежавю — дивне відчуття, що кричить "я тут уже був", коли ми явно ніколи не були в цих місцях. Але це відчуття — лише верхівка айсберга, каже Марк Треверс, американський психолог. Насправді існує кілька видів цих дивних відчуттів, кожне з яких має свою унікальну особливість.
Правду кажучи, психологи і неврологи все ще збирають воєдино всі факти, щоб зрозуміти, чому це явище відбувається з нами, каже Треверс. Від збоїв у системі розпізнавання нашого мозку до відгомонів снів, що проникають у наше неспальне життя — під капотом нашого центру ухвалення рішень відбувається багато всього, що ми тільки-тільки починаємо розуміти.
Цей досвід — це щось більше, ніж просто буденні заморочки нашого розуму. Вони нагадують нам про те, що наше сприйняття реальності є хитросплетеним та іноді трохи пошарпаним зовнішніми і внутрішніми факторами, що виливається в подібні стани. Розуміння цих явищ не тільки задовольняє нашу цікавість, а й пояснює те, як працює дует пам'яті та розпізнавання в нашому мозку.
Маршрутки Дрогобича не виїхали на встановлені маршрути по місту після затримання одного з водіїв. Співробітники ТЦК пояснили, що затримання відповідало вимогам законодавства України. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Львівський облас...
Українська журналістка Анастасія Федченко розповіла, як після атаки РФ по Кривому Рогу, яка забрала життя дев'ятьох дітей, натрапила на російськомовне оголошення про пошук няні для дитини в Києві з необов'язковим знанням української мови. Про це вона н...