Крок до "воскресіння": Вчені отримали стовбурові клітини слона, які хочуть "модифікувати" в мамонта

Вчені роблять успіхи у "воскресінні" шерстистого мамонта або косматого мамута, який вимер 4 тисячі років тому. Їхня мета - створити гібрид слона і мамонта, який візуально не відрізнявся би від свого попередника, передають Патріоти України.

Якщо його випустити в природне середовище існування, він би потенційно міг допомогти відновити екосистему арктичної тундри, повідомляє CNN.

Генетик Гарвардського університету Джордж Черч працює над "воскресінням" мамонта вже понад десять років. У 2021 році він став співзасновником компанії Colossal Biosciences й отримав гроші для реалізації свого плану.

Минулого тижня у компанії повідомили, що їм вдалося перепрограмувати клітини азійського слона – найближчого родича мамонта – в ембріональний стан. Це перший випадок, коли вчені змогли отримати стовбурові клітини з клітин слона.

З цих модифікованих клітин надалі можна буде виростити будь-який вид клітин слона. Дослідницька група вже проаналізувала геноми 53 шерстистих мамонтів. У цьому їм допомогла стародавня ДНК, вилучена зі скам'янілостей. Ці дані допомогли вченим зрозуміти, які саме гени роблять мамонта унікальним.

Наразі науковці моделюють й тестують десятки генетичних змін, які нададуть азійському слону генетичні риси, необхідні для виживання в Арктиці. Йдеться про шерсть, шар ізоляційного жиру та менші вуха.

"Найпрекрасніше в цих клітинах те, що вони потенційно можуть оновлюватися нескінченно довго і диференціюватися в будь-який тип клітин організму", – розповідає генетикиня Colossal Biosciences Еріона Хайсоллі.

Відредаговані клітини слона вчені зможуть використати для отримання яйцеклітин, сперматозоїдів та ембріонів, які можна буде імплантувати у штучну матку. Однак на це підуть роки роботи.

Генетики також хочуть створити мамонта без бивнів, щоб тварини не ставали здобиччю браконьєрів. У компанії стверджують: якщо мамонти повернуться на луки в найпівнічніших районах планети в достатній кількості, то допоможуть сповільнити танення вічної мерзлоти.

Деякі вчені вважають, що до свого вимирання пасовищні тварини, зокрема мамонти, коні та бізони, утримували землю в замерзлому стані. Витоптуючи траву, вони валили дерева та ущільнювали під собою сніг. Однак точної інформації з приводу цього немає.

Також стовбурові клітини полегшать вченим вивчення унікальної біології азійського слона. Ці тварини мають унікальну стійкість до раку, однак причини цього поки незрозумілі

"Давайте змоделюємо, що мир настав": Експерт пояснив, що буде з українськими біженцями в Європі після оголошення перемир'я

четвер, 17 квітень 2025, 9:08

Тимчасовий захист для 4,3 млн українців в Європі діє принаймні до березня 2026 року. Після припинення дії директиви ЄС окремі країни поведуть себе по-різному. Про це в коментарі РБК-Україна сказав макроекономіст, банкір, доктор економічних наук, експер...

Схил був відомий крутизною: Топ-менеджер Lego загинув, катаючись на лижах в Альпах

четвер, 17 квітень 2025, 8:44

64-річний керівник компанії Lego Михаель Халбаї загинув внаслідок нещасного випадку під час катання на лижах у Швейцарських Альпах. Інцидент стався на преміальному гірськолижному курорті Вербьє, повідомляє Daily Mail, передають Патріоти України. За дан...