Греблю Дніпровської ГЕС підірвали співробітниками НКВС 18 серпня 1941 року. Це сталося після її прориву німецькими військами. Під час вибуху там утворилася пробоїна довжиною 135 метрів, повідомляють Патріоти України.
Активне судноплавство Дніпром почалося у XIXст. В українських землях у складі Російської імперії розпочався промисловий переворот. Розпочинається активна закупівля та побудова парових двигунів. 1838-го була відкрита Дніпровська судноплавна компанія. Дніпро стає головною артерією постачання сільськогосподарських товарів та промисловості в Українські міста.
Після побудови Дніпрогес в Запоріжжі, судноплавство було майже зупинено. Дамба цієї найбільшої в Європі гідроелектростанції перегородила Дніпро 1932-го. Були затоплені знамениті дніпровські пороги, що ускладнювали пересування по головній водній артерії України. Наскрізне судноплавство по Дніпру здійснювали за допомогою шлюзу.
По мосту через Дніпро у серпні 1941 року німецькі танки прорвалися на Хортицю. Бійці радянської 274-ої дивізії продовжували бій. Радянські війська на острові опинилися в пастці. Працівники НКВС підірвали греблю Дніпрогесу.
Вибух на Дніпрогесі був підготовлений ще на початку серпня і схвалений Сталіним. Утворилася пробоїна, через яку ринула вниз багатометрова хвиля. Крики людей і тварин охопили Хортицю, але нікому було рятувати. Німецьке командування оцінювало свої втрати в 1,5 тис. осіб. Жертви серед червоноармійців та цивільного населення оцінюються цифрами від 20 до 120 тис. осіб.
Журналістка Яніна Соколова розповіла деталі конфлікту з ексміністром економіки, президентом Київської школи економіки (KSE) Тимофієм Миловановим. Він, за її словами, поширює неправдиву інформацію та не виконав обіцяного фінансування благодійного проєкт...
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....