Нещодавно NASA запустило конкурс під назвою NASA's Centennial Challenge Mars Habitat Competition, основною ідеєю якого було створення проекту житла для дослідників Червоної планети. Команда Clouds АТ у співпраці з SEArch здобули перше місце за концепт Крижаного будинку, пише видання Legal Technique, передають Патріоти України.
Проект дослідницької середовища проживання передбачає крижану зовнішню оболонку і внутрішній житловий модуль, створений за допомогою технологій 3D-друку. Описуючи концепцію, творці Крижаного будинку роблять упор на те, що виявлений нещодавно на Марсі лід дозволить оселі безперебійно функціонувати протягом довгого часу. Згідно з повідомленнями NASA, кількість льоду на Марсі налічує 5 мільйонів кубічних кілометрів. Якби з цього льоду формувалися водні ресурси, то такої кількості було б достатньо, щоб покрити всю планету океаном глибиною 35 метрів.
Так виглядав би Марс за умови наявності води на поверхні планети (комп'ютерна графіка).
Модель зовнішньої оболонки житла.
"Двір" Крижаного будинку - це простір між внутрішньою і зовнішньою оболонкою, яка з самого початку не виконує якихось конкретних функцій (тобто не призначений для роботи, сну або прийому їжі). Екіпаж сам вирішує, як йому послужить проміжний простір. Більш того, ця зона стане буферною, поглинаючи витоку з жилого середовища, де буде створена екологія, відмінна від Марса.
"Двір" Крижаного будинку.
Наступний етап реалізації проекту - створення прототипу житла в повну величину.
Міністерство освіти та науки планує запровадити програму, яка передбачає обовʼязкове відпрацювання студентами-бюджетниками певного періоду часу за їхньою спеціальністю. Випускники повинні будуть брати участь у конкурсі на перше робоче місце, який орган...
Погода в нашій країні стає все більш нестійкою та примхливою внаслідок стрімких кліматичних змін. Про це на "Метеопрог" розповів синоптик Ігор Кібальчич, передають Патріоти України. Він зазначає, що глобальне потепління, яке з року в рік набирає оберті...