12 липня 2023 року Китай відправив у космос першу у світі ракету-носій, яка працює на метані та рідкому кисні.
У середу вранці, 12 липня, з космодрому Цзюцюань у Китаї в космос полетіла перша у світі ракета під назвою Zhuque-2 з метановими двигунами. Таким чином Китай випередив американські компанії, зокрема SpaceX, у плані запуску на орбіту ракет-носіїв нового покоління, пише China South Morning Post.
Приватна китайська компанія LandSpace здійснила вдалий запуск першої у світі ракети, двигуни якої працюють на метані та рідкому кисні. Це був уже другий запуск ракети Zhuque-2 і він пройшов успішно, на відміну від першої спроби запуску в грудні минулого року.
12 липня 2023 року Китай відправив у космос першу у світі ракету-носій, яка працює на метані та рідкому кисні.
Таким чином китайська компанія залишила позаду американські компанії, зокрема SpaceX, які так і не змогли поки що здійснити запуск ракет-носіїв нового покоління. Ракети на метані вважаються безпечнішими для довкілля та їхній запуск коштує дешевше. Також паливо з метану найкраще підходить для ракет багаторазового використання.
Zhuque-2 — це двоступенева ракета-носій довжиною 49,5 метра і діаметром 3,35 метра, яка може виводити на орбіту від 4 до 6 тонн корисного навантаження. Під час першого польоту ракета також відправила вантаж у космос. Перший ступінь ракети Zhuque-2 має чотири двигуни, здатних створювати тягу в 268 тонн, другий ступінь ракети має 2 двигуни.
За словами китайських учених, використання метану як палива, крім усього іншого, подовжує термін служби ракетного двигуна і робить його більш екологічним.
Під час створення нової ракети китайським розробникам вдалося зменшити загальну її вагу і збільшити її вантажопідйомність. Але в найближчому майбутньому творці ракети хочуть ще більше її вдосконалити, посиливши двигуни і збільшивши її здатність нести ще більше вантажів.
Китайські приватні космічні компанії зайнялися створенням ракет нового типу ще 2014 року, коли уряд дозволив приватні інвестиції в цю галузь. Вважається, що саме LandSpace змогла залучити найбільше грошей.
Науковці з Університету науки і технологій Китаю розробили спеціальні контактні лінзи, які дозволять людині бачити в темряві, передають Патріоти України. «Наше дослідження відкриває потенціал для неінвазивних переносних пристроїв, які дають людям супер...
На світовому ринку харчової продукції утворився дефіцит яблучного концентрату. Якщо ситуація збережеться, це може надати фінансову підтримку українським виробникам цього фрукта, і ціни на яблука на внутрішньому ринку теж не будуть низькими, передають П...