"Лягаю з чоловіком та дитиною в одне ліжко і якщо прилетить, то "накриє" усіх": Жінка розповіла про виживання в Маріуполі

Люди, які не виїхали з Маріуполя, вийшли з-під валів і намагаються, наскільки це можливо, налагодити життя. Багато маріупольців шукають житло, питну воду, їжу, ліки і хоча б якусь роботу. Про це йдеться у випуску "Сніданок з 1+1", передають Патріоти України.

Як зараз живе Маріуполь і про його жахливу реальність зсередини розповіла місцева мешканка. "Ти лягаєш спати разом з чоловіком і дитиною в одне ліжко, і якщо прилетить, то "накриє" усіх", - розповідає жінка.

У Маріуполі зараз дуже гостре питання - де взяти хоча б якісь гроші. Останню зарплату жінка та її чоловік отримували ще в лютому. "Ми намагаємося ці гроші залишати на хліб. Деколи м'ясо можна купувати, якщо його привозять із сіл", - розповідає мешканка Маріуполя.

Банкомати у місті - давно порожні, щоб зняти готівку маріупольцям доводиться їхати через блокпости бойовиків до окупованого Гранітного за рублями. "Це не дуже безпечно, бо дороги прострілюються", - зазначає жінка. Роботи в Маріуполі зараз немає. Можна хіба що найнятися прибирати вулиці, чи голіруч розбирати завали та діставати тіла людей, багато з яких загинули ще в березні.

"Більшість завалів люди розбирають вручну, але це ж психічно треба залишитися здоровим", - констатує жінка. Та й хто погоджується на цю роботу, замість грошей врешті отримає пайки. Щоб заробити бодай-що жінки, у яких вціліло помешкання, виносять з нього одяг і продають на вулиці.

У Маріуполі люди роблять також все, щоб не захворіти, бо коли в кишенях останні пігулки і доводиться обирати - рятувати себе, чи стареньких батьків. "Коли ми були в підвалі і гатили "Гради", міномети, і в мене боліло серце, то я розуміла, що у мене є ще "Корвалол", але я його не приймаю, бо я, мабуть, переживу це. Батькам потрібен "Корвалол", - каже жителька Маріуполя.

Оформити в місті документи - майже нереально, хіба яякщо це довідка про смерть чи народження дитини. "Пологових будинків в Маріуполі немає. Всі пологи відбуваються у Донецьку і вони там отримують довідку про те, що вони народили", - каже жінка.

Через війну діти в місті не можуть закінчити школу і отримати український атестат. "Якщо дитина не буде навчатися дистанційно, то ці два місяці не приєднається до якоїсь школи, то не зарахується цей рік", - каже місцева мешканка. Та попри все, ті, хто залишається в окупації, намагаються призвичаїтися до нових умов життя.

Дякувала Путіну за агресію: У Офісі генпрокурора показали колаборантку з Херсона, яка стала "начальником департаменту освіти" (фото, відео)

середа, 29 червень 2022, 0:14

Колишній викладачці Херсонської академії безперервної освіти повідомили про підозру у колабораційній діяльності. Про це пише Офіс генерального прокурора, передають Патріоти України. Правоохоронці заблюрили обличчя підозрюваної. Але, як зрозуміло зі сві...

"Сорок хвилин довелося доводити, що ми - не терористи": Киянка розповіла, як намагалася сховатися в метро під час повітряної тривоги вночі

вівторок, 28 червень 2022, 23:51

Киянку Катерину Витвицьку та інших мешканців міста не хотіли пускати в столичне метро під час повітряної тривоги після початку комендантської години. Черговий по станції метрополітену "Університет" затягував час перевіркою документів і не давав людям с...