"Лягаю з чоловіком та дитиною в одне ліжко і якщо прилетить, то "накриє" усіх": Жінка розповіла про виживання в Маріуполі

Люди, які не виїхали з Маріуполя, вийшли з-під валів і намагаються, наскільки це можливо, налагодити життя. Багато маріупольців шукають житло, питну воду, їжу, ліки і хоча б якусь роботу. Про це йдеться у випуску "Сніданок з 1+1", передають Патріоти України.

Як зараз живе Маріуполь і про його жахливу реальність зсередини розповіла місцева мешканка. "Ти лягаєш спати разом з чоловіком і дитиною в одне ліжко, і якщо прилетить, то "накриє" усіх", - розповідає жінка.

У Маріуполі зараз дуже гостре питання - де взяти хоча б якісь гроші. Останню зарплату жінка та її чоловік отримували ще в лютому. "Ми намагаємося ці гроші залишати на хліб. Деколи м'ясо можна купувати, якщо його привозять із сіл", - розповідає мешканка Маріуполя.

Банкомати у місті - давно порожні, щоб зняти готівку маріупольцям доводиться їхати через блокпости бойовиків до окупованого Гранітного за рублями. "Це не дуже безпечно, бо дороги прострілюються", - зазначає жінка. Роботи в Маріуполі зараз немає. Можна хіба що найнятися прибирати вулиці, чи голіруч розбирати завали та діставати тіла людей, багато з яких загинули ще в березні.

"Більшість завалів люди розбирають вручну, але це ж психічно треба залишитися здоровим", - констатує жінка. Та й хто погоджується на цю роботу, замість грошей врешті отримає пайки. Щоб заробити бодай-що жінки, у яких вціліло помешкання, виносять з нього одяг і продають на вулиці.

У Маріуполі люди роблять також все, щоб не захворіти, бо коли в кишенях останні пігулки і доводиться обирати - рятувати себе, чи стареньких батьків. "Коли ми були в підвалі і гатили "Гради", міномети, і в мене боліло серце, то я розуміла, що у мене є ще "Корвалол", але я його не приймаю, бо я, мабуть, переживу це. Батькам потрібен "Корвалол", - каже жителька Маріуполя.

Оформити в місті документи - майже нереально, хіба яякщо це довідка про смерть чи народження дитини. "Пологових будинків в Маріуполі немає. Всі пологи відбуваються у Донецьку і вони там отримують довідку про те, що вони народили", - каже жінка.

Через війну діти в місті не можуть закінчити школу і отримати український атестат. "Якщо дитина не буде навчатися дистанційно, то ці два місяці не приєднається до якоїсь школи, то не зарахується цей рік", - каже місцева мешканка. Та попри все, ті, хто залишається в окупації, намагаються призвичаїтися до нових умов життя.

В Україні проводять інвентаризацію пенсій: Ось кому виплати можуть скоротити

вівторок, 25 лютий 2025, 0:33

В Україні під час перевірок (інвентаризації) пенсійних справ можуть знизити розмір виплат. Наприклад, Пенсійний фонд може встановити, що частина зарплати або стажу для обчислення пенсії була врахована безпідставно. Про це пише видання "На пенсії", пер...

Рішення ВЛК про придатність: Українцям пояснили, чи можна анулювати і як

вівторок, 25 лютий 2025, 0:21

В Україні військовозобов’язані можуть оскаржити рішення військово-лікарської комісії про придатність до служби, якщо є невідповідність даних із попередніх медичних документів із актуальним обстеженням. Причинами для оскарження можуть бути формальні пом...