"Лягаю з чоловіком та дитиною в одне ліжко і якщо прилетить, то "накриє" усіх": Жінка розповіла про виживання в Маріуполі

Люди, які не виїхали з Маріуполя, вийшли з-під валів і намагаються, наскільки це можливо, налагодити життя. Багато маріупольців шукають житло, питну воду, їжу, ліки і хоча б якусь роботу. Про це йдеться у випуску "Сніданок з 1+1", передають Патріоти України.

Як зараз живе Маріуполь і про його жахливу реальність зсередини розповіла місцева мешканка. "Ти лягаєш спати разом з чоловіком і дитиною в одне ліжко, і якщо прилетить, то "накриє" усіх", - розповідає жінка.

У Маріуполі зараз дуже гостре питання - де взяти хоча б якісь гроші. Останню зарплату жінка та її чоловік отримували ще в лютому. "Ми намагаємося ці гроші залишати на хліб. Деколи м'ясо можна купувати, якщо його привозять із сіл", - розповідає мешканка Маріуполя.

Банкомати у місті - давно порожні, щоб зняти готівку маріупольцям доводиться їхати через блокпости бойовиків до окупованого Гранітного за рублями. "Це не дуже безпечно, бо дороги прострілюються", - зазначає жінка. Роботи в Маріуполі зараз немає. Можна хіба що найнятися прибирати вулиці, чи голіруч розбирати завали та діставати тіла людей, багато з яких загинули ще в березні.

"Більшість завалів люди розбирають вручну, але це ж психічно треба залишитися здоровим", - констатує жінка. Та й хто погоджується на цю роботу, замість грошей врешті отримає пайки. Щоб заробити бодай-що жінки, у яких вціліло помешкання, виносять з нього одяг і продають на вулиці.

У Маріуполі люди роблять також все, щоб не захворіти, бо коли в кишенях останні пігулки і доводиться обирати - рятувати себе, чи стареньких батьків. "Коли ми були в підвалі і гатили "Гради", міномети, і в мене боліло серце, то я розуміла, що у мене є ще "Корвалол", але я його не приймаю, бо я, мабуть, переживу це. Батькам потрібен "Корвалол", - каже жителька Маріуполя.

Оформити в місті документи - майже нереально, хіба яякщо це довідка про смерть чи народження дитини. "Пологових будинків в Маріуполі немає. Всі пологи відбуваються у Донецьку і вони там отримують довідку про те, що вони народили", - каже жінка.

Через війну діти в місті не можуть закінчити школу і отримати український атестат. "Якщо дитина не буде навчатися дистанційно, то ці два місяці не приєднається до якоїсь школи, то не зарахується цей рік", - каже місцева мешканка. Та попри все, ті, хто залишається в окупації, намагаються призвичаїтися до нових умов життя.

Вбив власну дружину: На Одещині водій влаштував ДТП

субота, 19 квітень 2025, 14:26

В Одеській області 48-річний водій зіткнувся з рейсовим автобусом. У момент ДТП у легковику перебувала дружина винуватця аварії — вона загинула. Про це повідомили у поліції регіону, передають Патріоти України. «48-річний житель Старокозацької громади, ...

"В цей день, три роки тому, мене вбили на "Азовсталі": Звільнений із полону український військовий розповів свою неймовірну історію

субота, 19 квітень 2025, 13:57

Звільнений з російського полону боєць полку "Азов" Національної гвардії України Артем Дубина згадав історію, як три роки тому, 18 квітня, його "вбили" на Азовсталі. По рації надійшло повідомлення, що він "двохсотий", але Артем вижив. Свою історію Артем...