Згідно з даними ООН, піщані та пилові бурі стають "все більш частими та сильними" у багатьох частинах земної кулі. У першу чергу від них страждають пустельні та степові регіони планети. Наприклад, на Великих рівнинах Америки кількість таких подій подвоїлася за останні два десятиліття. А, наприклад, в Іраку лише за два місяці в 2022 році відбулося десять піщаних штормів, передають Патріоти України.
Але тепер пилові бурі накривають й інші регіони світу, наприклад південну Європу. Коаліція ООН з питань піщаних і пилових бур (є й така) заявила, що пилові бурі мали "значний транскордонний вплив, впливаючи на різні аспекти навколишнього середовища, клімату, здоров’я, сільського господарства, засобів до існування та соціально-економічного добробуту людей".
Оскільки кількість штормів зростає по всій планеті, вчені намагаються пояснити цю тенденцію. Основними факторами впливу вважаються масштабні вирубки лісів, надмірний випас худоби, ерозія ґрунту та зміна клімату.
Читайте також: Панорама Арракіса: Грецію накрила піщана буря із Сахари. ФОТО, ВІДЕО
Професор Девід Томас з Центру навколишнього середовища Оксфордського університету каже, що будь-яка активність людини на окраїнах пустель, яка зменшує розмір водойм або видаляє природну рослинність, підвищує ризики пилових бур. Найгіршими прикладами цього він назвав висихання Аральського моря та осушення іракських боліт.
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
На Полтавщині засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації. Суд призначив йому 3 роки позбавлення волі.Про це стало відомо з вироку Лубенського районного суду Полтавської області, повідомляє ТСН. Раніше його визнали придатним до служби, передають...