Лише сім видів істот виживуть після ядерного апокаліпсису! Вчені назвали тих, хто почне еволюцію з нуля у разі повної катастрофи

Сім видів істот виживуть після ядерного апокаліпсису: вчені назвали їх

Про ядерний вибух часто говорять, як про апокаліпсис, після якого не виживе практично нічого. Однак розрахунки вчених показують, що деякі істоти все ж в стані витримати високу радіацію, передають Патріоти України.

Втім, видання Gismodo зібрало сімку таких створінь. Ймовірно, в разі ядерної війни саме вони почнуть всю еволюцію з початку.

Комарі-дзвінці

Як правило істоти, які можуть обходитись без води, добре переносять і високу радіацію. Це стосується зокрема комарів-дзвінців виду Polypedilum vanderplanki, які живуть в Нігерії та Уганді. У висушеному вигляді личинки цих створінь успішно витримують гама-випромінювання, а потім, коли отримують доступ до води, повертаються до життя.

Нематоди

Ці двобічно-симетричні первиннороті червоподібні безхребетні тварини живуть буквально всюди, де це тільки можливо. Вченим відомо понад 24 види нематод. Їх відносять до екстремофілів – організмів здатних виживати за невиносимих умов. Вчені з ентузіазмом вивчають їхні можливості і вже встановили, що високі дози радіації здатні хіба викликати у них певні проблеми з репродуктивною системою.

Скорпіони

Відомо, що скорпіони можуть виживати після заморожування і добре переносять ультрафіолетове опромінення. А кілька видів скорпіонів продемонстрували ще й неабияку здатність опиратись радіаційному опроміненню. Особливо успішним в цьому виявився товстохвостий скорпіон, який витримав опромінення у понад 50 000 рентген.

Таргани

Живучість тарганів у разі ядерного апокаліпсису сильно перебільшена популярною культурою. Однак дослідження показали, що ці комахи в лабораторних умовах можуть витримувати опромінення силою від 64 до 94 грей. Тоді як людину здатні прикінчити навіть нікчемні 8 грей. Так шо тут таргани точно будуть успішнішими за нас.

Бактерія Deinococcus radiodurans

Вид бактерії-дейнококка навіть назву свою отримав на честь власної стійкості. Наразі Deinococcus radiodurans вважають одним з найбільш радіорезистентних організмів у світі. На неї особливого враження не справила навіть доза опромінення у 15 000 грей. Дослідники окремо вказали, що це не просто її не вбило, але й спровокувало на інтенсивне розмноження та ріст.

Тихохід

Ця мікроскопічна тварина викликає у дослідників справжній захват, адже не просто живе повсюду на Землі, а ще й вміє виживати навіть у відкритому космосі. Як і комарі-дзвінці, ці створіння оживають після висушування, а на додачу добре захищені від радіаційного опромінення. Ба більше, виявилось, що запозичений у тихоходів білок може допомогти людським клітинам протистояти рентгенівському випромінюванню.

Бактерія Thermococcus gammatolerans

Цей термококк здивував учених не просто тим, що може витримувати величезні дози гамма-опромінювання, а ще й здатний відновлювати пошкоджену цим власну ДНК. Коли бактерію піддали дії радіації у 30 000 грей, вона продовжила розмножуватись. Тоді як 50% всього живого на Землі вимре, якщо отримає за 30 днів 4,5 грея.

"Були два пенальті, які я не забив": Селезньов розповів, як телефонував і вибачався перед Маркевичем

четвер, 21 листопад 2024, 16:49

Колишній нападник збірної України та Дніпра Євген Селезньов поділився спогадами щодо своєї кар'єри. За словами відомого футболіста, він пережив неприємний епізод, унаслідок якого він вибачався перед Мироном Маркевичем, передають Патріоти України. «Були...

Через "Резерв+" вже оформлено понад 150 тис. відстрочок: У Міноборони пояснили, хто може отримати і на яких підставах

четвер, 21 листопад 2024, 16:30

Нещодавно військовозобов'язані українці отримали можливість оформляти відстрочку від мобілізації у додатку "Резерв+". На сьогоднішній день такою функцією скористалися вже понад 150 тисяч людей, передають Патріоти України. Такий високий показник свідчит...