Загасити пожежу в соборі Паризької Богоматері не вдавалося протягом кількох годин, оскільки його не можна було заливати великою кількістю води. Перепад температур міг призвести до руйнування каменю, з якого побудована церква. Таку думку висловила директор Московського музею архітектури Єлизавета Лихачова, повідомляють Патріоти України.
"У Франції дуже жорстке законодавство щодо охорони спадщини. Проблема з тим, чому вони так довго не можуть його загасити. Справа в тому, що його не можна заливати водою. Є ризик пошкодити інші конструкції собору: від перепаду температур камінь почне кришитися. Тому вони намагаються гасити його іншими матеріалами, і водою його заливати в таких кількостях не можна", — пояснила вона.
Лихачова додала, що пожежники намагалися загасити полум'я за допомогою спеціальних порошків. Однак така система гасіння пам'ятників архітектури не дуже ефективна у випадку з Нотр-Дамом, адже мова йде про готичний собор.
"Чому не можна водою? Ще раз повторюю: собор побудований з французького пісковика. При такому перепаді температур піщаник почне кришитися, це може призвести до обвалення кам'яних склепінь собору, і наслідки цього будуть набагато серйозніші, ніж наслідки згорілого даху. Тому що ви повинні розуміти: дах — це не склепіння, це кроквяні перекриття, які прикривають зверху, захищають склепіння від опадів", — каже експерт.
Вона також підкреслила, що шпиль, який впав, підлягає відновленню, адже він є декоративним. Найголовніше — це не дати вогню пройти всередину собору, чим і займаються паризькі пожежники. Також Лихачова уточнила, що при реставрації собору його відновлюватимуть не в його первісному вигляді, а на момент пожежі.
З січня 2025 року в Австрії можуть встановити нові правила базового догляду для українських біженців, згідно з якими володіння автомобілем може стати підставою для відмови в отриманні допомоги. У Відні це правило діятиме індивідуально, тоді як у інших ...
Ціни на тепличні огірки та помідори в Україні досягли рекордного рівня – 93 грн/кг та 107,5 грн/кг відповідно. Основні причини зростання – дефіцит місцевої продукції, зростання витрат на енергоносії та підвищення вартості імпортних овочів. Про це OBOZ....