Мільйони українців виїхали до ЄС: Стало відомо, у яких країнах їх найбільше

Тимчасовим захистом у ЄС користуються 4,3 млн українців. Переважно люди, що рятуються від війни, осіли в таких країнах, як Німеччина (1,27 млн осіб, 29,5% від загальної кількості) і Польща (951,56 тис. осіб, 22,1%). Про це повідомляє Євростат. За його даними, також багато українців виїхало до Чехії – нині їх там 381,19 тис. осіб, 8,9% від загальної кількості, передають Патріоти України

При цьому наголошується: порівняно з кінцем грудня-2023 найбільше українців, які користуються тимчасовим захистом, зросло в Німеччині. Тут їх побільшало на 18 905 осіб. А крім того, в:

  • Чехії (+8 155 осіб);
  • Іспанії (+2 830 осіб).
Втім, у деяких країнах таких українців стає менше – найімовірніше, через певні причини вони їдуть з них. Так, найбільше скорочення зафіксовано в Італії, де тих, хто користується тимчасовим захистом, стало менше на 18 125 осіб. Також їхня кількість зменшилась у:
  • Польщі – на 3 235 осіб;
  • Естонії – на 225 осіб;
  • Франції – на 205 осіб;
  • Люксембурзі – 10 осіб.

Загалом, наголошується, на 31 січня 2024 року серед усіх одержувачів тимчасового захисту в ЄС українці становили 98%. З них:

  • дорослі жінки – 46,1%;
  • діти – 33,2%;
  • дорослі чоловіки – 20,7%.

У Нідерландах захотіли посилити правила для українців

Водночас у парламенті Нідерландів запропонували посилити правила, що регулюють фінансові зобов'язання працевлаштованих біженців. Якщо ініціативу буде схвалено, українцям у цій країні доведеться платити за житло та харчування.

Наразі українські біженці в Нідерландах мають статус, який з прав відповідає статусу громадян ЄС. Серед іншого українці мають право на проживання та працевлаштування.

Проте також біженці одержують фінансову допомогу в розмірі від 280 до 380 євро на місяць (до 15,6 тис. грн) для покриття житлових витрат. Передбачається, що виплата цієї допомоги має припинятись з моменту отримання роботи. Водночас контроль за цим процесом викликає проблеми.

Крім того, українців звільнено від плати за медичне страхування, комуналку та податки. У парламенті Нідерландів вважають, що ті, хто знайшов роботу, все ж таки повинні мати більше витрат на власні потреби.

"Українці, які працюють тут, мають зробити внесок у власне житло. Це те, що мають робити особи, які шукають притулку, і люди, які отримують допомогу. До українців потрібно ставитися так само, як і до всіх інших у цій країні", – зазначила депутатка Каті Пірі.

Об'єкт летів на надзвуковій швидкості: Військовий льотчик розповів про зустріч із НЛО під час секретного завдання (відео)

понеділок, 24 лютий 2025, 15:35

ВПС США зафіксували нову зустріч із непізнаним літаючим об'єктом (НЛО). Пілот, який виступає під позивним "Трой 21", заявив про близьке зіткнення із загадковим апаратом під час виконання секретної місії над Каліфорнією. За його словами, об'єкт рухався ...

"Можливо, це моє останнє повідомлення": Мати льотчика "Джуса" опублікувала його заклик до партнерів про допомогу (відео)

понеділок, 24 лютий 2025, 14:58

На треті роковини повномасштабного вторгнення Росії в Україну мати загиблого українського військового льотчика, майора 40 БрТА Повітряних сил ЗСУ, Героя України Андрія Пільщикова на псевдо Джус (Juice) Лілія Авер'янова опублікувала заклик "Джуса" до па...