Під час воєнного стану та мобілізації в Україні студенти, аспіранти і докторанти мають право на відстрочку від військової служби. Проте зустрічаються випадки, коли навіть студентів призивають до армії, передають Патріоти України.
Крім того, зараз Верховна Рада активно працює над законопроєктом, який може суттєво змінити мобілізаційні правила, пише ТСН.ua.
Студенти мають право на відстрочку від мобілізації лише у випадках, коли вони навчаються за денною або дуальною формами здобуття вищої освіти та отримують рівень освіти, який є вищим за раніше здобутий. Це передбачено законом України про освіту.
Відтермінування від призову для навчання на весь період навчання у закладі освіти надається:
Однак після досягнення 21-річного віку відстрочка втрачає чинність.
Якщо хлопець не хоче мобілізуватися, то під час отримання повістки йому потрібно надати спеціальну довідку про те, що наразі він навчається (до територіального центру комплектування).
Відстрочка для аспірантів
Згідно із законопроєктом про мобілізацію № 10449, аспіранти, які здобувають освіту за контрактом, були піддані призову під час мобілізації.
Проте в Раді заявили, що не може бути розрізнення між тими, хто навчається в аспірантурі за контрактом, і тими, хто здобуває освіту на бюджеті. Нардепи вважають, що це суперечить Конституції, оскільки порушується принцип рівності.
Таким чином, у новій версії законопроєкту це розрізнення було видалено, і тепер всі аспіранти, незалежно від форми навчання, матимуть право на відстрочку. В новому варіанті документа чітко зазначається, що особи, які здобувають наукові ступені та перебувають в інтернатурі, не підлягають мобілізації протягом особливого періоду.
Чи можуть призвати до армії студентів іноземних вишів
В Україні заборонено виїжджати військовозобов’язаним чоловікам за межі країни.
Раніше студенти іноземних університетів могли їздити на навчання до інших країн, однак тепер вони не можуть виїжджати за кордон.
З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...
Українці, які отримують субсидію на оплату послуг ЖКГ, також можуть оформити допомогу на придбання твердого палива, зокрема, дров. Однак лише за певних умов – наприклад, якщо для обігріву житла використовується саме таке паливо. Тобто, за відсутності ц...