Мобілізація в Україні: Адвокат розповів, як відбувається призов чоловіків молодше 25 років

В Україні граничний вік призову на строкову службу становить 25 років. Адвокат Богдан Пересада роз'яснив, чи можуть мобілізувати чоловіків молодших за цей вік, і за яких умов, передають Патріоти України.

За словами правозахисника, якщо чоловікові немає 25 років і він має статус "призовника" – мобілізувати його без згоди не мають права, а от у статусі "військовообов'язаний" – мобілізувати у такому віці мають право.

Призов військовозобов'язаних під час мобілізації врегульовано Законами України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та "Про військовий обов'язок та військову службу".

Відповідно до статті 39 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу", заклик резервістів та військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації проводиться у порядку, визначеному цим Законом та Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

На військову службу під час мобілізації призиваються резервісти та військовозобов'язані, які перебувають у запасі та не заброньовані в установленому порядку на період мобілізації.

Призов резервістів та військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації здійснюється для доукомплектування військових посад, передбачених штатами воєнного часу, у строки, визначені мобілізаційними планами Збройних сил України та інших військових формувань.

Відповідно до частини першої статті 15 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли граничного віку і не мають права на звільнення чи відстрочення від призову на строкову військову службу.

Таким чином, призову під час мобілізації підлягають саме резервісти та військовозобов'язані. І якщо чоловік має статус "військовозобов'язаного" та зарахований у запас, його можуть мобілізувати

Проникають із кишківника! Вчені шокували, що за втратою зору стоять бактерії

неділя, 3 березень 2024, 11:38

Група дослідників з Китаю та Великої Британії зробила важливе відкриття, яке може змінити розуміння та лікування деяких очних захворювань. Вони виявили, що у мишей з мутацією певного гена, відомого як Crumbs homolog 1 (CRB1), бактерії з кишківника потр...

Не пропустіть! Вчені виявили ранню ознаку хвороби Альцгеймера

неділя, 3 березень 2024, 10:39

Вчені Університетського коледжу Лондона розкрили, що у людей, схильних до ризику хвороби Альцгеймера, задовго до появи перших симптомів порушується просторова навігація. Результати дослідження опубліковано у журналі Alzheimer's & Dementia, передають Па...