У зв'язку з повномасштабним вторгненням РФ в Україні діє загальна мобілізація. Окрім працівників військкоматів, повістку військовозобовʼязаному можуть видати також представники СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки та органів місцевого самоврядування. Чи має право роботодавець вручати повістки у коментарі РБК-Україна розповіла юристка практики військового права юридичної компанії "Приходько та партнери" Тетяна Козян, передають Патріоти України.
За її словами, в Україні керівники підприємств все ж мають право вручати повістки працівникам. Юристка зауважила, що роботодавцям доручено здійснювати нагляд за вчасним прибуттям військовозобов'язаного до місця, вказаного в повістці, проте спосіб цього контролю не регламентований жодним чином.
"Якщо роботодавець отримує розпорядження від територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо оповіщення військовозобов’язаного про виклик, він зобов’язаний видати наказ про таке оповіщення та під підпис довести його до відома визначених осіб. А також вручити повістку про явку за викликом до ТЦК та СП", — заявила Козян.
За словами експертки, за порушення цих зобов'язань роботодавці підпадають під адміністративну відповідальність. В разі порушення під час воєнного стану, передбачений штраф від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5 100–8 500 гривень). "Рішення про накладання штрафу за порушення ухвалює керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки", – пояснює юристка.
Більшість пенсіонерів завжди чекають індексацію з надією на збільшення виплат. Втім, в деяких випадках пенсія може, навпаки, зменшитися. Про такий сумний випадок розповів експерт з пенсійних питань Сергій Коробкін, передають Патріоти України. У кого мо...
Службовці Національної гвардії та Державної прикордонної служби України у віці до 24 років зможуть розраховувати на виплату мільйона гривень за військову службу. Раніше компенсацію гарантували тільки військовослужбовцям Збройних сил України, передають ...