"Модне" фото може коштувати дуже дорого! Яке покарання "світить" за фото- та відеозйомку ЗСУ - пояснення адвоката

Ще на початку повномасштабного вторгнення Росії до Кримінального кодексу України була внесена стаття 114-2, а саме - несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення або розміщення Збройних сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, передають Патріоти України.

Адвокат Ростислава Кравець пояснив, яка відповідальність загрожує громадянам України за розповсюдження забороненої інформації про переміщення техніки та військових ЗСУ.

Так, за словами Кравця, стаття 114-2 Кримінального кодексу розподіляється на три частини.

Відповідно до першої частини – поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, у тому числі про їх переміщення територією України, якщо така інформація не розміщувалася (не поширювалася) у відкритому доступі Генеральним штабом ЗСУ, Міністерством оборони України, Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України чи Службою безпеки України або в офіційних джерелах країн-партнерів, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, – карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

Друга частина статті передбачає, що поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України або іншими уповноваженими державними органами, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, – карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

Найбільш суворе покарання:

Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені за попередньою змовою групою осіб або з корисливих мотивів, або з метою надання такої інформації державі, що здійснює збройну агресію проти України, або її представникам, або іншим незаконним збройним формуванням, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки, за відсутності ознак державної зради або шпигунства, – караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років.

"Ви повинні розуміти, що будь яке розміщення інформації про місцезнаходження Збройних сил, роботу систем ППО, переміщення Збройних сил – тягне за собою відповідальність. Крім того, поширення цієї інформації, яка була поширена в якомусь телеграм-каналі, а ви далі її поширюєте – фактично також буде вважатися поширенням цієї інформації, якщо вона не була поширена в офіційних джерелах Міністерством оборони, Генштабом, СБУ або країнами-партнерами", - зауважив адвокат.

Тому блогери, які поширюють таку інформацію, можуть понести відповідальність. Звичайно, для цього треба буде провести експертизу, чи можна ідентифікувати на місцевості наші Збройні сили, чи дійсно можна встановити, що це Збройні сили України і їх переміщення. Однак якщо експертиза це підтвердить, для такої особи буде досить суворе покарання.

Віддав життя за Україну: На Херсонщині загинув 24-річний грузинський доброволець Леван Лохішвілі

четвер, 21 листопад 2024, 22:55

На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...

В Україні деяким пенсіонерам щомісяця доплачуватимуть 2361 грн: Ось хто отримає виплати

четвер, 21 листопад 2024, 22:40

В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...