Моторошне майбутнє? Вчені за години створили дрон-вбивцю із ШІ, який здатен впізнати обличчя жертви

Новітні технології розвиваються вражаючими темпами. Нещодавно вчені буквально за лічені години створили дрон-вбивцю, що на основі штучного інтелекту здатен розпізнати обличчя жертви, передають Патріоти України.

Невеликий безпілотник може не лише націлюватися на людей за допомогою розпізнавання обличчя, але й переслідувати жертву на високій швидкості. Науковці наголошують, що наразі не існує засобів захисту від такої зброї. Деталі розповіло видання Livescience.

Луїс Венус, підприємець та інженер, підключив систему штучного інтелекту (ШІ) у невеликий дрон, щоб переслідувати людей. Вчений попередив, що потрібно лише кілька годин, щоб налаштувати невеликий комерційно доступний безпілотник і самостійно полювати на ціль.

Співпрацюючи з іншим інженером Робертом Лукошко, Венус налаштував функціонал безпілотника для виявлення об’єктів. Функція розпізнавання обличчя працює на відстані до 10 метрів, тобто озброєна версія безпілотника може бути використана для нападу на конкретну людину.

Венус висловив тривогу, щодо того, наскільки просто виявилося зробити таку зброю. "Нам знадобилося всього лише кілька годин. Я зрозумів, наскільки це страшно. Ви можете легко прив’язати до безпілотника невелику кількість вибухівки. Наразі не існує систем захисту громадських просторів від системи подібних дронів", – зазначив Венус.

Інженер наголосив, що не публікуватиме жодного коду, пов’язаного з цим експериментом. Він також попередив, що не виключено, що найближчим часом за допомогою такої технології може бути організована терористична атака. Насправді потрібні глибокі технічні знання для розробки системи, але з часом писати програмне забезпечення ставатиме легше й легше, частково завдяки прогресу ШІ як помічника в написанні коду.

Сенс експерименту в тому, що потрібно терміново створювати антидронові системи захисту, наприклад, для важливих об’єктів чи цивільних приміщень, де можуть збиратися великі натовпи. За словами Робіна Радара, суспільство може створити кілька контрзаходів, включаючи камери, акустичні датчики та радари для виявлення безпілотників. Можуть знадобитися такі технології, як радіочастотні перешкоди, GPS-спуфери, мережеві гармати, а також високоенергетичні лазери.

Бізнесмена з Одеси та його сина засудили за спробу... завести раба

четвер, 23 травень 2024, 11:28

Київський районний суд міста Одеси визнав винними одеських підприємців у викраденні людини та вимаганні й засудив їх до п'яти та чотирьох років позбавлення волі, замінивши реальний термін на іспитовий. Як зазначається у вироку суду, підприємці, батьки ...

В Україні знову похолодає: Синоптик розповів, чого чекати

четвер, 23 травень 2024, 11:22

До України ще повернеться похолодання. До кінця травня погодні умови дещо зміняться. Такий прогноз дав синоптик Ігор Кібальчич. За його даними, ближче до вихідних очікується незначне похолодання, а також вітряна погода в більшості південних, східних і ...