Мова солов’їна, а тьохкають чортзна-що: Геніальні цитати Ліни Костенко, якій виповнюється 91 рік

У п'ятницю, 19 березня, свій 91-й день народження святкує одна з найвидатніших письменниць України Ліна Костенко. Днями раніше стало відомо, що геніальну українську поетесу номінують на Нобелевську премію з літератури. І не дарма. З нагоди святкування дня народження української Авторки з великої літери ми зібрали її найвидатніші вислови, передають Патріоти України.

Які слова Ліни Костенко торкнулися сердець мільйонів

 • Манія величі – це хвороба. Комплекс меншовартості – теж хвороба. Тільки ще гірша. Бо від манії величі станеш іспанським королем, як Поприщін у Гоголя. А від комплексу меншовартості відчуєш себе комахою і побіжиш по стіні, як Грегор у Кафки.
 • Так, держава – це я, а не те, що вони з нею зробили. І якби кожен усвідомив, що держава – це він, то досі у нас вже була б достойна держава.
 • Скільки нас, людства, вже є на планеті? Мільярдів шість? І серед них українці, дивна-предивна нація, яка живе тут з правіку, а свою незалежну державу будує оце аж тепер.
 • А ви думали, що Україна так просто. Україна – це супер. Україна – це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни.
 • Ми унікальна нація. У нас хліборобів морили голодом. Режисери ставили спектаклі у концтаборах. Поетів закопували у вічну мерзлоту. У кого ще є атомний саркофаг? А у нас є.
 • У всіх народів мова – це засіб спілкування, у нас це – фактор відчуження.
 • Мова солов’їна, а тьохкають чортзна-що.
 • Україна пручається, як Лаокоон, обплутаний зміями. Вона німо кричить, але світ не чує. Або не хоче почути.
 • Вічна парадигма історії: за свободу борються одні, а до влади приходять інші. І тоді настає лукава, найпідступніша форма несвободи, одягнута в національну символіку, зацитькана національним пафосом, вдекорована атрибутами демократії.
 • Не в тому жах, що тепер жити важко, а в тому, що образливо.
 • До всіх перинатальних хвороб державності ще й така халепа – виросли покоління, яким усе пофіґ.
 • Я нічого не боюся. Я боюся тільки причетності до ідіотів.
 • Хто має право нам, людям, визначати мінімум?! Ті, що собі призначили максимум.
 • Коли в людини є народ, тоді вона уже людина.

Ліну Костенко висунуто на присудження Нобелівської премії

17 березня 2021 року Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав ініціативу номінувати Ліну Костенко на Нобелівську премію з літератури у 2022 році. Про це повідомила заступниця голови Комітету гуманітарної та інформполітики, народна депутатка від "Слуги народу" Євгенія Кравчук у Facebook.

"Підтримаємо для номінації на присудження Нобелівської премії з літератури у 2022 році кандидатуру української поетки та письменниці Ліни Костенко", – написала вона.

Що ще потрібно знати про Ліну Костенко

Ліна Костенко народилася 19 березня 1930 року у Ржіщеві, Києвська область. З молодості брала активну участь у дисидентському русі. Вона відома як людина з беззаперечним моральним авторитетом та борець за правду.

Вона підписувала в 1965 році лист-протест проти арештів української інтелігенції. У 1966 році під час львівського судилища над братами Горинями кинула їм квіти. Згодом написала лист на захист В’ячеслава Чорновола у відповідь на наклеп на нього в газеті "Літературна Україна" й робила безліч інших учинків, які засвідчували її активну громадянську позицію.

Ліна Костенко – лауреатка Шевченківської премії (1987), Премії Антоновичів (1989), Премії Петрарки (1994), нагороджена медаллю Святого Володимира, Почесною відзнакою Президента України (2000). У 2000 році стала першим лауреатом Міжнародної літературно-мистецької премії ім. Олени Теліги і нагороджена Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня у березні 2000 року.

З початку війни на сході України письменниця приєдналася до гуманітарної акції "Другий фронт АТО". Ліна Костенко передала на фронт кілька збірок своїх поезій із побажаннями та словами підтримки

"На мою подругу впала бомба й вона померла": Співак Артем Пивоваров заплакав на сцені

неділя, 16 червень 2024, 20:15

Популярний український співак Артем Пивоваров заплакав просто на сцені. Виявилося, що артиста розчулила трагічна історія маленької дівчинки з Маріуполя, яка вийшла до нього на концерті, передають Патріоти України. Вона розповіла про подругу, яку втрати...

"Давайте без цього": В Одесі вигнали відвідувачку бізнес-заходу за прохання перейти на українську

неділя, 16 червень 2024, 19:29

В Одесі спалахнув мовний скандал через бізнес-захід, на якому одна з відвідувачок зробила зауваження щодо російської мови спілкування: вона висловила прохання до спікера говорити українською, на що її вивели з зали. Про це дівчина розповіла на своїй ст...