В Україні від 1 квітня запрацював електронний рецепт. Про це повідомляють у прес-службі Міністерства охорони здоров'я, передають Патріоти України.
У рамках урядової програми "Доступні ліки" поки що електронним рецептом можуть користуватися пацієнти, які мають серцево-судинні захворювання, діабет другого типу і бронхіальну астму. Щоб скористатися функцією, варто мати декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром. Адже отримати електронний рецепт можна тільки у нього.
Отримати ліки за допомогою електронного рецепту можна у будь-які аптеці, яка має договір із Національною службою здоров’я України. Медикаменти можна придбати у будь-якому місті, області чи районі без прив'язки до місцевості, де цей рецепт був виданий.
Щоб отримати електронний рецепт, пацієнт повинен звернутися до свого лікаря. Він після прийому виписує рецепт в електронній системі охорони здоров'я. На мобільний номер пацієнта, який зазначений у декларації, приходить повідомлення з унікальним номером рецепта і кодом для отримання ліків в аптеці. Там називає номер рецепта, а фармацевт пропонує лікарські засоби, які є в наявності і входять в програму "Доступні ліки". Якщо необхідного препарату нема, його можна отримати в іншій аптеці.
Програму "Доступні ліки" запустили у квітні 2017 року. За час роботи програми в межах програми виписано понад 33 мільйонів рецептів на понад 1,7 мільярда гривень. Зараз кожна третя аптека увійшла в програму.
У Полтавській області чоловік відмовився від мобілізації, пояснюючи це тим, що має невелику вагу. Також він нарікав на "плутанину в датах", але суд покарав військовозобов'язаного громадянина за порушення законодавства. Про це йдеться у вироку, опубліко...
Мережею поширилося відео, де працівниця Приватбанку відмовляється обслуговувати російськомовного клієнта. Жінка навідріз заявила, що не розуміє російської мови. Зокрема користувачка соцмережі Facebook Олена Гуменюк зауважила, що згідно з українським за...