У Правилах дорожнього руху визначено перелік порушень, за які водія можуть притягнути до відповідальності, передають Патріоти України.
Але отримати штраф можна не тільки за несправності в авто або створення аварійної ситуації на дорозі, а й за використання аварійного сигналу не за призначенням.
Чинне законодавство передбачає покарання за неправомірне використання аварійного сигналу, нагадує «Твоя машина».
Згідно з пунктом 9.9 Правил дорожнього руху (ПДР), аварійний сигнал слід включати у таких випадках:
- при вимушеній зупинці на проїжджій частині;
- при зупинці за вимогою поліцейського;
- в разі засліплення водія світлом фар;
- під час руху автомобіля з технічними несправностями;
- на транспортному засобі, що буксирується;
- на транспортному засобі, що перевозить організовану групу дітей з розпізнавальним знаком «Діти»;
- на всіх механічних транспортних засобах колони під час їхньої зупинки на дорозі;
- в разі дорожньо-транспортної пригоди (ДТП).
Якщо сталася ДТП під час руху, необхідно також встановити знак аварійної зупинки. Якщо аварійна сигналізація не працює з якихось причин, водії зобов’язані встановити знак аварійної зупинки на своєму транспортному засобі.
За порушення правил використання аварійного сигналу передбачено попередження або штраф у розмірі 425 гривень.
Якщо неправильні дії водія спричинили аварійну ситуацію, йому загрожує штраф до 680 гривень. Крім того, передбачено покарання у вигляді позбавлення права керування автомобілем на період від 6 до 12 місяців.
З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...
Українці, які отримують субсидію на оплату послуг ЖКГ, також можуть оформити допомогу на придбання твердого палива, зокрема, дров. Однак лише за певних умов – наприклад, якщо для обігріву житла використовується саме таке паливо. Тобто, за відсутності ц...