Національний музей історії України отримає в подарунок врятовану від "чорних археологів" сокиру з тризубом Х—ХІІІ століть, повідомляють Патріоти України з посиланням на пресслужба музею.
Національний музей історії України отримає в подарунок унікальну сокиру з тризубом.
"Знахідку врятував від так званих "чорних археологів" львів’янин Тарас Хмеловський", - йдеться в повідомленні.
Так, залізна сокира Х—ХІІІ століть потрапить до зібрання Національного музею історії України — Міст. Її вирізняє інкрустація сріблом із зображенням тризуба.
Реставрацію сокири провів художник-реставратор вищої категорії Віктор Голуб.
"Про оригінальність свідчили ступінь корозії залізної основи сокири, техніка виконання та рідкісне оздоблення. Основна задача під час реставрації полягала в тому, щоб розкрити інкрустацію сріблом та стабілізувати предмет", - йдеться в повідомленні.
Генеральний директор Національного музею історії України Федір Андрощук зауважив, що сокира належить до доволі рідкісної групи інкрустованих бойових сокир. Кілька таких екземплярів відомо з теренів Швеції та Русі.
"Форма цього екземпляру, вочевидь, місцева, аналогії їй відомі та датуються доволі широким часовим періодом Х—ХІІІ століть. Проте мотив орнаменту рідкісний, якщо не сказати — унікальний. За окремими елементами, з яких складається орнамент, його можна датувати в межах вужчого часу, від кінця Х до початку ХІ століть. Цьому відповідає й інкрустація тризубом, іконографія якого датується періодом княжіння Володимира Святославича", - сказав він.
Так, знахідку вирішили передати до Національного музею історії України (Міст) до 30-річчя незалежності країни 21 серпня.
У тропічних водах проживає незвичайна істота – мімічний восьминіг, який може імітувати десятки морських тварин. Ймовірно, через таку навичку головоногого молюска вперше помітили лише в 1998 році, передають Патріоти України з посиланням на National Geog...
У поминальну неділю на кладовищі зустрічається енергія живих і мертвих - небіжчики при вході на цвинтар зустрічають своїх родичів. Проводи, Гробки, а по-церковному - Радониця - це спеціально відведені в православному календарі дні, щоб побувати в місця...