Homo sapiens за останні 800 тисяч років ще не стикався з вмістом CO2 більше 300 ppm (частин на мільйон) у відкритому повітрі, але на даний момент він складає вже близько 400 ppm.
До 2100 року когнітивні функції людей можуть істотно знизитися, якщо людство не обмежить викиди парникових газів і спалювання викопного палива, передають Патріоти України.
Згідно зі статтею, опублікованою в журналі GeoHealth, при збільшенні концентрації вуглекислого газу в повітрі до величини 930 ppm людей очікує зниження здатності реагувати на подразники на 25 відсотків, а приймати рішення і стратегічно мислити - на 50 відсотків.
Проведені в будівлях шкіл і офісних приміщеннях дослідження показали, що підвищення концентрації вуглекислого газу в повітрі приміщень знижує когнітивні функції: у людей погіршується пам'ять, концентрація уваги, зорове сприйняття і загальна здатність приймати рішення. Згідно з даними, отриманими в процесі вивчення антарктичних кернів з реліктовими бульбашками повітря, Homo sapiens за останні 800 тисяч років ще не стикався з вмістом CO2 більше 300 ppm (частин на мільйон) у відкритому повітрі, але на даний момент він складає вже близько 400 ppm. Над містами ця цифра більше на ще 60 ppm, а в приміщеннях (навіть добре вентильованих) може виростати в два рази і більше.
Згідно сценаріям майбутніх антропогенних викидів парникових газів RCP4.5 і RCP8.5, до 2100 року концентрація CO2 в повітрі досягне 540 ppm і 930 ppm відповідно. Для реалізації RCP4.5 людству доведеться знизити викиди вуглекислого газу, а також частково перейти на альтернативну енергетику і зменшити використання викопного палива. RCP8.5 - сценарій, який передбачає відсутність обмеження на викиди, і на поточний момент ситуація розвивається саме відповідно до нього.
Вчені під керівництвом Крістофера Карнаускаса (Kristopher B. Karnauskas) з Університету Колорадо провели моделювання відповіді когнітивних функцій людини на зміну концентрації вуглекислого газу в повітрі відповідно зі сценаріями RCP4.5 і RCP8.5. Для цього вони використовували нормалізований когнітивний показник (Normalized cognitive score) - це інтегрована величина, за допомогою якої можна оцінити основні когнітивні функції людини за бальною шкалою від 0 до 1, де 1 - оптимальний рівень когнітивних функцій, а 0 відповідає їх критичному пригніченню.
Автори дослідження розглядали відразу дві версії цього показника: комплексну, яка включає здатність стратегічно мислити і приймати рішення, і базову - вона обмежується лише швидкістю реакції людини на присутні подразники. Вчені розрахували, як буде змінюватися нормалізований когнітивний показник у відповідь на антропогенні викиди CO2 з 2020 по 2100 роки.
Згідно з результатами моделювання, до 2100 року очікується зниження основної здатності приймати рішення на 25 відсотків і ослаблення стратегічного мислення на 50 відсотків в порівнянні з сьогоднішнім днем. На тлі даних, що свідчать про посилення тривожності і сонливості при концентраціях CO2 в повітрі вище 720 ppm, сценарій RCP8.5 з концентрацією вуглекислого газу на рівні 930 ppm стає неприпустимим для ментального здоров'я майбутніх поколінь.
Правоохоронці викрили викладача одного з приватних університетів Полтави, який сприяв в уникненні військової служби через фіктивне зарахування до вишу та підробки медичних документів. Нині йому вручили підозру. Про це повідомили в пресслужбі Національн...
На Закарпатті до довічного ув’язнення засудили депутата Сергія Батрина, який підірвав гранати під час засідання сесії сільради. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора, передають Патріоти України. «За публічного обвинувачення прокурорів Закарпатс...