На службу заберуть не всіх: Які хвороби очей є підставою для визнання непридатним під час мобілізації - роз'яснення

В Україні під час мобілізації до лав ЗСУ беруть військовозобов'язаних чоловіків віком від 18 до 60 років, яких військово-лікарська комісія визнала придатними до служби. Але якщо в людини є проблеми із зором, то її можуть не мобілізувати, передають Патріоти України.

Залежно від кожного конкретного випадку, підставою можуть стати неврити, глаукома, короткозорість або далекозорість. OBOZ.UA розповідає, з якими хворобами очей не беруть в армію.

Який має бути зір, щоб не взяли на службу?

У Положенні про військово-лікарську експертизу в ЗСУ вказано кілька категорій військовозобов'язаних, яким за підсумками проходження ВЛК встановили проблеми із зором і яких не може бути мобілізовано.

Так, непридатними до військової служби з виключенням із військового обліку або обмежено придатними (у деяких випадках це визначається індивідуально) є ті, хто має:

– виражені анатомічні зміни або вади положення повік, орбіти, кон'юнктиви зі значними порушеннями зорових або рухових функцій на обох очах;

– хвороби склери, рогівки, райдужної оболонки, циліарного тіла, кришталика, судинної оболонки;

– хвороби склоподібного тіла та очного яблука;

– неврит зорового нерва, хвороби та ураження зорового нерва і зорових шляхів, інші хвороби ока та його придаткового апарату;

– відшарування і розрив сітківки;

– форми глаукоми в далекозайденій і наступних стадіях на обох очах;

– стійкий параліч рухових м'язів очного яблука за наявності диплопії;

– короткозорість або далекозорість (вказані конкретні випадки);

– гостроту зору одного ока нижче 0,1 або сліпоту, відсутність очного яблука за гостроти зору другого ока 0,3 або гостроту зору обох очей 0,2 і нижче.

Усі категорії детально описані в розкладі хвороб, станів і фізичних вад, які визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві. Йдеться про статті 25-31 Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних силах України.

"Совкова" традиція вибивати килими у дворах: як з’явилася і чому зараз це безглуздя

понеділок, 24 лютий 2025, 10:28

Вибивання килимів на снігу було звичним зимовим заняттям для багатьох сімей у радянські часи. Цей метод вважався ефективним способом очищення килимів від пилу та бруду. Однак з часом ставлення до цієї традиції змінилося. У минулому, коли побутова хімія...

Композитна металева піна: У США винайшли інноваційний матеріал, куленепробивний і стійкий до радіації

понеділок, 24 лютий 2025, 9:24

Композитна металева піна (CMF) нарешті готова до виробництва після багатьох років інтенсивних випробувань(CMF). Цей матеріал не схожий ні на що створене досі. Примітно, що CMF поєднує в собі міцність сталі з легкістю алюмінію і є стійким до балістичних...