Набагато раніше, ніж вважалося: Антропологи виявили, коли пращури сучасної людини почали виготовляти знаряддя праці та чому це сталося

Вчені заявили про те, що стрибок у складності кам'яних знарядь праці стався ще 600 тисяч років тому. І він допомагає пояснити, як наші предки змогли пристосуватися до змін навколишнього середовища, повідомляє Science Alert.

Як заявили антрополог з Університету Міссурі Джонатан Пейдж та антрополог з Університету штату Арізона Шарль Перро, це час, який потенційно може навіть «передувати розходженню неандертальців та сучасних людей і бути загальною похідною рисою обох ліній».

Вчені проаналізували, які методи виготовлення кам'яних знарядь праці використовували протягом 3,3 мільйона років еволюції людини. Вони вивчили інструменти, знайдені в 57 локаціях, оцінивши 62 послідовності виготовлення знарядь у порядку їхньої складності.

Найдавніший артефакт був виявлений в Африці, але в аналіз також включили інструменти, виявлені в Євразії, Гренландії, Сахулі, Океанії та Америці.

Вчені з'ясували, що ще 1,8 мільйона років тому довжина послідовності виготовлення кам'яних знарядь становила від двох до чотирьох процедурних одиниць. Протягом наступних 1,2 мільйона років відбувалося зростання складності інструментів, досягнувши семи процедурних одиниць.

Але 600 тисяч років тому предки людини підняли це виробництво на новий рівень. На цей момент складність виготовлення знарядь досягала вже 18 процедурних одиниць.

На думку Пейджа та Перро, цей стрибок був заснований на знаннях, які передали попередні покоління, так званій кумулятивній культурі. У наступні покоління складність виготовлення знарядь праці продовжувала зростати.

Кумулятивна культура приносить користь популяції різними способами, збільшуючи шанси вирішення проблем у вигляді поколінь спроб і помилок, подібно до того, як еволюція робить це у вигляді випадкових мутацій і природного добору. Вона також дозволяє людям використовувати та вдосконалювати технології без необхідності розуміти кожен аспект розвитку.

У міру зростання знань та змін поведінки, пов'язаної з ними, можливо, відбувався і відбір відповідних генів, які впливали на навчання.

Хоча результати команди є надійним підтвердженням присутності кумулятивної культури ближче до початку середнього плейстоцену, цей тип культурного інтелекту міг виникнути навіть раніше. Ймовірно, що сліди такої поведінки не збереглися.

Штраф може подвоїтися: Що чекає на українців, які так і не оновили дані в ТЦК

субота, 20 липень 2024, 22:58

До 16 липня всі військовозобов'язані громадяни України мали оновити свої дані у територіальних центрах комплектування. Тим, хто проігнорував вимогу закону, загрожує адміністративна відповідальність, передають Патріоти України. Неоновлення даних розгляд...

Усіх на фронт? Чи можуть осіб з судимістю мобілізувати за новим законом - пояснення

субота, 20 липень 2024, 22:15

18 травня 2024 року законної сили набув закон № 10449, який кардинально змінює правила військового обліку та підстави для зняття або виключення з військового обліку, передають Патріоти України. В тому числі змінюються умови мобілізації для осіб, які ра...