Найбільший скарб, що забрало море. Стартувало нове дослідження іспанського галеону з вантажем на $20 млрд

Так тепер виглядає корпус славетного галіону "Сан-Хосе"

Колумбія розпочала дослідження затонулого іспанського галеона XVIII століття, який прозвали "Святий грааль кораблетрощ". Йдеться про загиблий в бою корабель з одним з найцінніших вантажів в історії людства.

Дорогоцінності іспанської корони Карибським морем перевозив галеон "Сан-Хосе", а вартість підводного скарбу оцінюють за сучасним курсом у 20 мільярдів доларів США.

Завантажений золотом, сріблом, дорогоцінним камінням та ювелірними виробами, зібраними в латиноамериканських колоніях, "Сан-Хосе" у червні 1708 року вирушив до берегів Іспанії. Він мав дати кошти своєму королю оплатити війну проти Британії, але зазнав атаки ворожої флотилії та затонув біля колумбійського порту Картахена. На борту корабля було 600 моряків.

Патріоти України вже писали про передумови експедиції, а також історію останнього бою "Сан-Хосе", тепер можемо ознайомитись, як розвивається найбільш амбітний проект підводної археології та пошуку скарбів.

Серед скарбів, які оцінюють у 20 млрд доларів, є гармати та порцелянові чашки

Знайти галеон намагалися давно. Однак лише у грудні 2015 року Колумбія офіційно заявила про те, що команді водолазів вдалося відшукати на морському дні легендарний "Сан-Хосе".

Виявилось, що судно лежить на глибині понад 900 метрів. Це ускладнює його обстеження та підняття артефактів, на які є чимало претендентів.

На першому етапі колумбійського проєкту досліджуватимуть предмети затонулого судна

Уряд Колумбії оголосив місце дослідження "національною охоронною територією".

На першому етапі проєкту вчені зосередяться на фотографуванні галеона за допомогою дистанційних датчиків, повідомили в Колумбійському інституті антропології та історії.

Отримані результати можуть прокласти шлях для подальших досліджень та збору археологічних матеріалів з місця кораблетрощі.

Дослідники планують залучити підводне судно з технологіями акустичного позиціювання, а також апарат дистанційного керування з різними датчиками й інструментами, які зможуть спускатися до місця, де затонув галеон.

Розкопки на першому етапі проводити не будуть. Міністр культури Колумбії Хуан Давид Корреа назвав дослідницьку експедицію "безпрецедентною".

За його словами вивчення галеона допоможе краще зрозуміти власну історію й культуру, а також дасть підказки про економічний, соціальний і політичний клімат Європи на початку XVIII століття.

Колумбійське наукове судно "Симон Болівар"

Відкриття "Сан-Хосе" мало велике значення для Колумбії. Але це також спровокувало міжнародну судову тяганину.

На скарб претендують і кілька країн, і кілька компаній.

Судно було іспанським, вантаж воно перевозило з території сучасної Болівії, а затонуло у водах, які зараз належать Колумбії.

Про свої права на половину вантажу також заявила група американських інвесторів Sea Search Armada.

Батько 9-річної дівчинки, яку знайшли мертвою у Німеччині, заявив, що не бачив дитину два роки

середа, 12 червень 2024, 20:51

Батько зниклої у Німеччині 9-річної дівчинки Валерії, тіло якої ймовірно знайшли 12 червня, заявив, що не бачив дитину протягом двох років. Дві його доньки перебували разом з колишньою дружиною за кордоном. Про це розповів чоловік на відео у Tik-Tok, п...

На обід до Ахметова я приїхав у спортивному костюмі, - морпіх Діанов

середа, 12 червень 2024, 20:40

В інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону український військовослужбовець, захисник "Азовсталі" Михайло Діанов (позивний Мішаня) розповів про першу зустріч з українським бізнесменом Рінатом Ахметовим, президентом футбольного клубу "Шахтар...