"Найбільш вражаючий" годинник світу стане експонатом Британського Музею Науки. Створення екземпляра зайняло понад 44 роки: з 1783 по 1827 рік. Виставка з ним під назвою "Versailles: Science And Splendour" відкриється вже 12 грудня, передають Патріоти України з посиланням на BBC.
Годинник авторства швейцарського майстра Авраама Луї Бреге вважається святим Граалем серед годинникарів. Він складається з 823 частин та містить золото, платину, рубіни та сапфіри.
Робота над аксесуаром почалася на замовлення королеви Франції Марії-Антуанетти у 1783 році, але він і не зміг потрапити у руки власниці. Жінку разом з її чоловіком, королем Франції Людовиком XVI, було страчено в 1793 році. На створення годинника пішло так багато часу, що закінчений він був за 4 роки після смерті його майстра, у 1827 році.
Годинник має прозорий кришталевий циферблат, де можна розгледіти механізми, які озвучують години, чверті години та хвилини. Річ також містить календар з поправкою на високосний рік, термометр і секундну стрілку.
"Цей чудовий годинник захопить відвідувачів і є одним із найвидатніших предметів, які ми коли-небудь отримували. Навіть у найдрібніших деталях годинник ідеально втілює в собі ретельну інженерну роботу та відданість знанням і красі — ідеалам, які повторюються на всій нашій виставці та в самому Версалі". — розповів директор музею Ієн Блетчфорд.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Починав свої тренування ентузіаст з 90 секунд. Спортсмен із Франції отримав титул світового рекордсмена, просидівши у ванній, повній криги, понад чотири години. . Завдяки цьому він встановив рекорд із найбільш тривалого повного контакту тіла з льодом,...