Відомий український спортивний журналіст Андрій Сеньків, який у середині червня був мобілізований до Збройних сил України, в інтерв'ю виданню Village розповів свою історію проходження базової військової підготовки (БВЗП). Сеньків зазначив, що у навчанні зіткнувся з тим, що приблизно й очікував: графік, нестабільність, сам собі не належиш, фізичне навантаження, наряди, передають Патріоти України.
Блогер зізнався, що впав лише один стереотип про армійську дисципліну. "Ніде раніше я не стикався з такою масою непослідовності. Пов’язую це з людським фактором і великою кількістю мобілізованих. Це нереально великий обʼєм, зокрема, і паперової роботи. Затяги теж були. Наприклад, обов’язково бути в усьому, що нам видали, а не у військових кросівках замість берців чи панамці замість кашкета", – сказав Сеньків.
Андрій описав список того, що йому видали з майна.
"Нам видали форму, білизну, взуття, казанки, фляги, спальники. Конкретно мій спальник був величезний і дуже паркий, тому користувався власним. Форма теж парила, ба більше, БЗВП я проходив улітку. Із власного користувався павербенками, ліхтариками, також це засоби гігієни, спреї від комарів, крем від засмаги. Усе залежить від того, де ви мешкаєте. Я жив у лісі в палатці, а полігон був на полі. Утім можна потрапити в центр, де ви житимете в казармі", – розповів журналіст.
Сеньків запам'ятав неочевидну корисну річ, яка йому дуже знадобилася. "Дитяча присипка або щось схоже. Бувають дні, коли ти пʼять разів пітнієш і стільки ж разів висихаєш – і все це посеред поля. Ця присипка рятувала наші дупи", - заявив новобранець.
Андрій Сеньків залишився задоволений тим, що багато стріляв, незважаючи на те, що має проблеми зі зором. "Ми багато стріляли, патронів 400 я вистріляв. Але нюанс в тому, що я погано бачу, навіть в окулярах чи лінзах. Тому, куди я там стріляв, точно не скажу. Але зі зброєю навчився поводитися, усе відпрацювали до автоматизму. Підйом о 6:00. Далі сніданок, навчання до обіду й після. Інколи бували нічні стрільби. Перші тижні – це лекції, а далі практична робота: стрільби, тактика й такмед", – додав журналіст..
Великі враження залишилися після роботи у польових умовах. "На три дні ми виїжджали жити в поле. Нас скинули з КрАЗу, і ми тактично пересувалися посадками, копали окопи, облаштовували позиції, маскувалися від дронів, переживали "хімічну атаку". Кілька разів стріляли. Мені навіть дозволили взяти палатку. Ми добре її замаскували, спали в ній з колегою. Хто не мав палатки, облаштовував місце ночівлі з підручних матеріалів. Туди раджу взяти сухі душі, бо на кілька днів його там робити ніхто не буде", – наголосив Андрій.
Коментуючи фізичні навантаження, Сеньків зазначив, що країна збільшила темпи мобілізації, зокрема, завдяки тому, що зменшило поріг входу для людей із хворобами.
"Але вимоги для всіх однакові. У мене в групі були 140-кілограмова людина, люди з вадами серця та проблемами з хребтом. Їм було відверто важко. У них, хоч і не всіх, висновок ВЛК "придатний для служби в тилових структурах", але БЗІН однаково для всіх звільняли від носіння броника, але це потрібно індивідуально вирішувати з керівництвом. в армію. Можу сказати, що був готовий і все витримав. Це схоже на похід у гори, але без різких підйомів", – згадує мобілізований.
Журналіст не впевнений, що наявність військово-облікової спеціальності, яка була здобута до війни, якось вплине на розподіл після навчання.
"Зазвичай, люди – це цифри. Потрібна певна кількість, і їх відправляють туди, де є потреба. Найбільша – на бойових посадах у піхоті й ДШВ. Є люди, які пропустили частину навчань через повторну ВЛК і проблеми зі здоровʼям, наприклад, поганий зір, як у мене. Під час розподілу в бригади це не враховують, ВЛК дивляться вже в бригадах і батальйонах", – не приховав емоцій Андрій.
Сеньків залишився незадоволений ні харчуванням, ні дозвіллям. "Вечори були відносно вільні, якщо ти не в нарядах на кухні, на стрільбищі чи на чергуванні. У суботу навчання було до обіду, а в неділю – вільний день. Із мінусів те, що для імітації роботи відділу ППП (психологічна підтримка персоналу) у неділю були концерти, на які зганяли в примусовому порядку. Замість полежати, відпочити, провести час на свій розсуд. Це справді бісило. У вільний час грали в карти, дивилися футбол.
У нас харчування було несмачне: або недоварене, або переварене, або пересолене, або недосолене. Часто навіть було не відрізнити одну кашу від іншої. М’яса не було в достатку. Свіжих овочів не бачив жодного разу, одні закрутки. Фрукти в обмеженій кількості, пів банана на людину. Рятувало, що рідні передавали щось майже кожному, кілька разів ми навіть смажили шашлик. Тому їли добре, але не державне. Знаю, що є навчальні центри, де прям круто з харчуванням. Наприклад, ті кілька тижнів, що я був на офіцерських курсах, – зовсім інша річ. ", – підсумував спортивний журналіст.
Засновник Human Rights Foundation Тор Хальворсен накричав на українську журналістку Ольгу Руденко за те, що вона виступила проти росіян на Oslo Freedom Forum. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на соцмережі журналістки. Як розповіла Руде...
Компанія "Стоун молл" запланувала зведення багатоквартирного будинку впритул до наявних будинків. З цього приводу була запланована зустріч з мешканцями мікрорайону, але її перенесли, бо чиновники львівської мерії відмовились приходити через дощ, інформ...