Наслідки будуть на все життя? Що чекає на ухилянтів у майбутньому в Україні

По мірі посилення мобілізації суди в Україні все частіше не зупиняються на обмеженні прав порушників на керування авто, а вдаються до більш жорстких методів покарань включно з реальними тюремними строками. Про це в коментарі повідомив адвокат Роман Сімутін, передають Патріоти України.

За його даними, кількість таких вироків зросла в рази. Зазвичай, суди карають порушників мобілізаційного законодавства трьома роками позбавлення волі. Як зазначають юристи, така судимість в подальшому, після відбування покарання, в багатьох випадках «зачиняє двері» для раніше засудженого.

«Взагалі людина з судимістю не зможе влаштуватися на будь-яку державну службу. Як показує аналіз ситуації, якщо раніше суди давали у 10%-15% реальні строки покарання, то зараз 50%-60%. Тобто в рази збільшилась частка людей, які отримують реальні терміни покарання», — каже Сімутін.

Своєю чергою, колишній голова Державної пенітенціарної служби, адвокат Сергій Старенький каже, що ті, хто отримав реальні терміни, відбувають покарання в установах із загальним рівнем безпеки.

«Раніше це називалось загальним режимом. Це звичайна колонія без посиленого нагляду. Щодо збільшення кількості винесення вироків з реальним терміном покарання: була позиція Верховного суду. В ній зазначається, що покарання умовним терміном не відповідає меті покарання. На думку суду, інші люди беруть приклад — ухилився від військової служби і фактично не поніс покарання. Тобто ухилився повторно від військової служби. Тому і збільшилась кількість вироків, де застосовуються реальні терміни», — каже Старенький.

За даними адвокатів, незважаючи на те, що кількість таких засуджених зростає, судимість скоріш за все матиме вплив в подальшому на їхнє життя.

«Якщо говорити про те, чи зможе така особа з судимістю займати посаду на державній службі, то скоріш за все — ні. Робота в правоохоронних органах також для нього буде зачинена. Як і все, що пов’язано з державною таємницею. На державній службі та в правоохоронних органах проводиться службова перевірка до 5 коліна. Але якщо говорити про приватні підприємства, то тут все буде залежати від роботодавця. В приватному секторі ситуація м’якше. Інших якихось обмежень для людини немає», — каже адвокатка Катерина Аніщенко.

Адвокат Андрій Межирицький, який теж неодноразово коментував тему мобілізації, також каже, що в Україні є деякі посади, на які колишній засуджений не зможе потрапити.

«Для доступу на державну службу треба надати довідку про відсутність судимості. Така довідка формується станом на сьогодні. Якщо людина буде претендувати на роботу в ДБР, НАБУ, інших правоохоронних органах, то там буде проводитись повна перевірка і буде замовлятись повна довідка. І ось там інформація про судимість буде, після чого з’являться обмеження», — каже Андрій Межирицький.

2,5 роки на соціалі - досить для адаптації: Шольц закликав біженців з України шукати собі роботу

неділя, 8 вересень 2024, 8:05

Канцлер Німеччини Олаф Шольц звернувся до українців, що тимчасово оселились в його країні, та закливав їх працевлаштовуватись. Про це пише Tagesschau в суботу, 7 вересня. Під час діалогу з жителями міста Тельтов Шольц зауважив, що, на його думку, багат...

Чи можна отримати відстрочку від мобілізації, якщо не стоїш на військовому обліку - пояснення

неділя, 8 вересень 2024, 7:58

В Україні продовжили загальну мобілізацію до 9 листопада. Однак, частина громадян можуть отримати відстрочку. передають Патріоти України. Адвокатка Яна Меюс детально пояснила, який порядок оформлення відстрочки, якщо громадянин не перебуває на військов...