Він розповів, що після потрапляння вірусу в організм молодих людей захворювання протікає переважно в легкій формі. Але тоді, коли воно затягується, організм людини, щоб перемогти вірус, виробляє у великій кількості клітини, звані "цитокіни". Вони знищують клітини, уражені вірусом, але можуть при цьому завдавати шкоди і здоровим клітинам. В першу чергу - в легенях. І коли кількість таких клітин під час процесу, названого вченими "цитокіновий шторм", досягає певної критичної позначки, з'являється небезпека того, що це призведе до масової загибелі легеневих клітин. Це може привести до некардіогенного набряку легенів і до прямої загрози для життя пацієнта.
Також експерт зазначив, що ситуацію погіршує той факт, що люди молодше сорока років мобільніші, товариські, частіше бувають за кордоном. І тому мають значно більші шанси заразитися коронавірусом, ніж діти і підлітки або люди пенсійного віку.
І особливо серйозної небезпеки піддають себе курці, оскільки клінічними дослідженнями доведено, що представники саме цієї категорії людей мають великі шанси заразитися, і захворювання протікає у них особливо важко з чималою ймовірністю ускладнень.
В Україні розглядають можливість відкриття аеропортів навіть під час війни, зокрема у Львові, однак експерти наголошують на значних ризиках, пов’язаних з атаками балістичних ракет "Кинджал". У разі їхнього запуску час підльоту становить лише 10-12 хвил...
Народний депутат України VIII та IX скликання, з березня 2022 року — військовослужбовець ЗСУ, полковник Сергій Рудик з нагоди інавгурації Дональда Трампа жартома одягнув шкарпетки з його зображенням. Фото опубліковано на сторінці Рудика в Facebook, пер...