Імператор Ву, який правив династією Північна Чжо з 560 до 578 року нашої ери, був відомий своїм сильним військовим лідерством і об'єднанням північного Китаю після перемоги над династією Північна Ци.
Дослідження ДНК останків китайського імператора, який правив 1500 років тому, проливає світло на таємниці його життя і смерті, повідомляє журнал Current Biology.
Нове дослідження, засноване на аналізі ДНК, вказує на те, що смерть 36-річного імператора, найімовірніше, була викликана ускладненнями, пов’язаними з інсультом. ДНК було вилучено з останків, знайдених у могилі Ву 1996 року. Цей аналіз дав змогу вченим створити реконструкцію обличчя У, дізнавшись подробиці про нього для майбутніх поколінь.
«Наша робота оживляє історичних особистостей, — заявив співавтор дослідження Піанпян Вей, доцент кафедри культурної спадщини та музеології Фуданьського університету в Шанхаї. — Ми можемо безпосередньо розкрити зовнішній вигляд народу Сяньбей, замість того щоб покладатися на історичні записи або фрески».
Це дослідження не тільки допомагає розширити наше розуміння про минуле, а й підкреслює важливість використання сучасних технологій для дослідження історії.
З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...
Українці, які отримують субсидію на оплату послуг ЖКГ, також можуть оформити допомогу на придбання твердого палива, зокрема, дров. Однак лише за певних умов – наприклад, якщо для обігріву житла використовується саме таке паливо. Тобто, за відсутності ц...