Вчені створили молекулу РНК, яка копіює інші типи РНК, що наближає науку до створення умов раннього земного життя в лабораторії. Про це пише Futurism, передають Патріоти України.
Під час експерименту вдалося створити лабораторну молекулу РНК, яка змогла точно скопіювати інші, що призвело до функціонування ферменту. Такий прорив дає можливість вченим вивчити найбільш ранні еволюційні стадії життя.
Очільник інституту та співавтор дослідження Джеральд Джойс каже, що хоча створена молекула ще не самовідтворюється, вона вже є величезним кроком до створення життя в лабораторії.
Якщо в підсумку вченим вдасться створити РНК, яка буде самовідтворюватися, тоді вона може називатися життям.
"Саме таким шляхом життя може виникнути в лабораторії. Та й, у принципі, де завгодно у всесвіті", — коротко зазначив він.
Якщо ж дослідникам все ж таки вдасться створити штучне життя в лабораторії, прорив обов'язково порушить етичні питання, пов'язані з синтетичними формами життя.
В Україні з початку повномасштабної війни триває загальна мобілізація, під час якої у ЗСУ призивають військовозобов'язаних громадян віком від 18 до 60 років. Деякі громадяни не підлягають мобілізації з різних причин, тому частина українців не може бути...
З'явилась інформація про те, що студентів старше 25 років можуть позбавити відстрочок від мобілізації. Зокрема, вже готуються зміни до відповідного закону, передають Патріоти України. Таку заяву зробив заступник міністра освіти Михайло Винницький в ефі...