Новоукраїнська місцева прокуратура Кіровоградської області направила до суду обвинувальний акт стосовно жінки, яка, використовуючи підроблені документи, отримала 1,2 млн грн державної грошової допомоги, повідомляють Патріоти України з посиланням на пресслужбу Офіса Генпрокурора.
"За даними слідства, жінка, скориставшись скрутним становищем сестри загиблого, запропонувала їй поховати героя за місцем свого проживання. Надалі, скориставшись цим фактом і спекулюючи патріотичними настроями працівників міської ради, псевдовдова отримала довідки, що містять недостовірні відомості про те, що вона дійсно проживала в цивільному шлюбі із загиблим і чи брав він участь у вихованні її дитини. На підставі цих довідок суд визнав підозрювану членом сім'ї загиблого героя, що і дозволило їй отримати компенсаційні виплати", - йдеться в повідомленні.
Під час досудового розслідування прокуратура заявила цивільний позов про повернення незаконно отриманих коштів.
Як з’ясувалося, історія 3-річної давності. Йдеться про військовослужбовця Олександра Смурагу з позивним "Смурфик" з села Сонцеве Кіровоградської області. Він загинув від кулі снайпера на Донбасі в 2017 році.
Але із трагічною звісткою про загибель брата до сестер раптом з'явилася жінка, яка представилася його цивільною дружиною.
Одній із сестер, яка перебувала у складній життєвій ситуації, нова знайома пообіцяла, що візьме на себе всі витрати, пов'язані з похоронами, і вмовила поховати тіло військовослужбовця у своєму місті Помічна.
"Цивільна дружина"стала для всієї родини сюрпризом, про неї загиблий нічого не розповідав. Сестри запевняють, що у нього була інша дівчина, з якою він планував побудувати сім'ю і купити будинок.
Рідні запідозрили щось не те, коли випадково почули, що "вдова" отримала від держави великі гроші. В цілому вона отримала майже 1,2 млн гривень. При цьому, як розповіли правоохоронці, фактично в день загибелі бійця, "вбита горем вдова" бігала і збирала потрібні їй довідки.
Правоохоронці почали розбиратися в ситуації. Вони встановили, що жінка бачилася із загиблим лише раз. Вони познайомилися в інтернеті.
У 2018 році Тетяна отримала орден "За мужність III ступеня", яким президент посмертно удостоїв Олександра. Примітно, що згідно з матеріалами справи, факт проживання однією сім'єю засвідчили міськрада міста Помічна, а директор школи, що загиблий брав участь у вихованні дитини своєї «цивільної дружини».
Але після того, як було відкрито кримінальне провадження, чиновники і співробітники школи дали свідчення, що видали довідки на прохання вбитої горем "дружини" відразу ж після похорону.
Прокуратура повідомила “вдові” про підозру у шахрайстві у лютому 2020 року. Псевдовдові інкримінують шахрайство та підробку документів. У ході досудового розслідування прокуратурою заявлено цивільний позов про повернення незаконно отриманих коштів.
Слідством зібрано достатню кількість доказів вини жінки. Наразі подальшу її долю визначатиме суд.
Задачі для тих, хто служить у ТЦК, регулярно змінюють, оскільки деякі військові не витримують тиску під час вручення повісток. Про це розповів 25-річний сержант Олександр Порожнюк, який після поранення на фронті служить у Диканському ТЦК на Полтавщині,...
Начальник Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції Кирило Міненко заявив, що через порушення правил мобілізації в Україні вже заблоковані рахунки 26 тисяч громадян. Про це він розповів у телеефірі, передають Патріоти України. «По к...