Нажитись на святому: Шахрайка видавала себе за вдову бійця АТО та привласнювала виплати, ошукавши родичів

Новоукраїнська місцева прокуратура Кіровоградської області направила до суду обвинувальний акт стосовно жінки, яка, використовуючи підроблені документи, отримала 1,2 млн грн державної грошової допомоги, повідомляють Патріоти України з посиланням на пресслужбу Офіса Генпрокурора.

"За даними слідства, жінка, скориставшись скрутним становищем сестри загиблого, запропонувала їй поховати героя за місцем свого проживання. Надалі, скориставшись цим фактом і спекулюючи патріотичними настроями працівників міської ради, псевдовдова отримала довідки, що містять недостовірні відомості про те, що вона дійсно проживала в цивільному шлюбі із загиблим і чи брав він участь у вихованні її дитини. На підставі цих довідок суд визнав підозрювану членом сім'ї загиблого героя, що і дозволило їй отримати компенсаційні виплати", - йдеться в повідомленні.

Під час досудового розслідування прокуратура заявила цивільний позов про повернення незаконно отриманих коштів.

Як з’ясувалося, історія 3-річної давності. Йдеться про військовослужбовця Олександра Смурагу з позивним "Смурфик" з села Сонцеве Кіровоградської області. Він загинув від кулі снайпера на Донбасі в 2017 році.

Але із трагічною звісткою про загибель брата до сестер раптом з'явилася жінка, яка представилася його цивільною дружиною.

Одній із сестер, яка перебувала у складній життєвій ситуації, нова знайома пообіцяла, що візьме на себе всі витрати, пов'язані з похоронами, і вмовила поховати тіло військовослужбовця у своєму місті Помічна.

"Цивільна дружина"стала для всієї родини сюрпризом, про неї загиблий нічого не розповідав. Сестри запевняють, що у нього була інша дівчина, з якою він планував побудувати сім'ю і купити будинок.

Рідні запідозрили щось не те, коли випадково почули, що "вдова" отримала від держави великі гроші. В цілому вона отримала майже 1,2 млн гривень. При цьому, як розповіли правоохоронці, фактично в день загибелі бійця, "вбита горем вдова" бігала і збирала потрібні їй довідки.

Правоохоронці почали розбиратися в ситуації. Вони встановили, що жінка бачилася із загиблим лише раз. Вони познайомилися в інтернеті.

У 2018 році Тетяна отримала орден "За мужність III ступеня", яким президент посмертно удостоїв Олександра. Примітно, що згідно з матеріалами справи, факт проживання однією сім'єю засвідчили міськрада міста Помічна, а директор школи, що загиблий брав участь у вихованні дитини своєї «цивільної дружини».

Але після того, як було відкрито кримінальне провадження, чиновники і співробітники школи дали свідчення, що видали довідки на прохання вбитої горем "дружини" відразу ж після похорону.

Прокуратура повідомила “вдові” про підозру у шахрайстві у лютому 2020 року. Псевдовдові інкримінують шахрайство та підробку документів. У ході досудового розслідування прокуратурою заявлено цивільний позов про повернення незаконно отриманих коштів.

Слідством зібрано достатню кількість доказів вини жінки. Наразі подальшу її долю визначатиме суд.

Куди з пішли гроші? МОЗ не закупило жодного апарату ШВЛ з квітня

вівторок, 4 серпень 2020, 17:37

Міністерство охорони здоров'я не закупило жодного апарату ШВЛ починаючи з квітня. Про це повідомляє Юлія Клименко, депутат партії "Голос" на своїй сторінці в Facebook, передають Патріоти України. "Про ефективність роботи МОЗ та міністра Степанова, про ...

Чоловік зарізав 8-річного сина на Чернігівщині: З'явилися гучні деталі справи і фото вбитого хлопчика

вівторок, 4 серпень 2020, 17:26

Суд задовольнив клопотання прокуратури і обрав запобіжний західчоловікові, який зарізав свого 8-річного сина в Чернігівській області. Як повідомили у прес-службі прокуратури області, найближчі два місяці чоловік проведе в СІЗО, передають Патріоти Укра...